Podstawowy kurs nurkowania w Warszawie

Kurs PADI Open Water Diver

Poznaj zupełnie inny świat, z dala od codziennego pędu. Gdy zanurzasz się pod wodę, wszystkie problemy i niepokoje znikają. Sprzęt przestaje ciążyć, czas przestaje istnieć, znikają obowiązki i pośpiech, a Ty oddychasz pod wodą! To niesamowite uczucie, którego nie da się zapomnieć. Swój pierwszy oddech pod wodą zapamiętasz do końca życia.

Czy wiesz, że…

 • nurkowanie to jedyna aktywność na świecie, która umożliwia Ci odczucie stanu nieważkości? Nigdzie indziej na powierzchni ziemi nie jest to możliwe. Pod wodą możesz „latać” w trzech wymiarach.
 • w ciągu 10 minut nurkowania na rafie koralowej jesteś w stanie zobaczyć więcej gatunków fauny i flory niż w ciągu 10 godzin wędrówki w najdzikszym miejscu na powierzchni Ziemi?
 • więcej wiemy na temat powierzchni Księżyca i Marsa niż dna mórz i oceanów? 70% powierzchni Ziemi znajduje się pod wodą. Może jednak warto poznać lepiej planetę, którą zamieszkujesz?
Kurs Open Water Diver to najpopularniejszy podstawowy kurs nurkowania, organizowany na całym świecie przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Instruktorów Nurkowania czyli PADI (Professional Association Diving Instructor). Kurs PADI uczy podstawowych umiejętności nurkowych oraz wiedzy teoretycznej, wystarczającej do bezpiecznego planowania oraz przeprowadzania nurkowań z partnerem na wodach otwartych.
 
Po pozytywnym ukończeniu szkolenia otrzymasz licencję nurkową PADI, która uprawnia do nurkowania do głębokości 18 metrów. Honorowana jest przez centra nurkowe na całym świecie.

podstawowy kurs nurkowania

Jak wygląda kurs nurkowania?

Podstawowe szkolenie dla początkujących nurków PADI OWD (Open Water Diver) obejmuje trzy części:

 • Wykłady teoretyczne z podstaw nurkowania,
 • Zajęcia basenowe ze sprzętem nurkowym,
 • Nurkowanie na wodach otwartych.

1. Wykłady teoretyczne z podstaw nurkowania

Wykłady teoretyczne to ta część kursu nurkowego, podczas której zdobywasz wiedzę teoretyczną, niezbędną do bezpiecznego planowania oraz nurkowania. Podstawowy kurs nurkowania składa się z pięciu wykładów. Każdy z nich zajmuje około 60 - 90 minut. Zajęcia teoretyczne odbywają się w godzinach 18:00-20:00 w tradycyjnym systemie szkoleniowym (zajęcia w tygodniu) oraz 10:00-12:00 w przypadku kursu weekendowego. Wszystkie spotkania odbywają się w Warszawie w naszym centrum nurkowym przy ul. Jagny 16 A.

2. Zajęcia na basenie ze sprzętem do nurkowania

kurs nurkowania zajęcia basenowe 1kurs nurkowania zajęcia basenowe 2kurs nurkowania zajęcia basenowe 3

kurs nurkowania zajęcia basenowe 4kurs nurkowania zajęcia basenowe 5kurs nurkowania zajęcia basenowe 6

Po zdobyciu podstaw teoretycznych czas na Twoje pierwsze ruchy pod wodą. Na pierwszym spotkaniu praktycznym na basenie będziesz oddychał pod wodą w kompletnym sprzęcie nurkowym. Nurkowanie rozpoczniesz w bardzo płytkiej (1,30 m), przejrzystej oraz ciepłej wodzie, oswajając się z nowym środowiskiem. 

 kurs nurkowania zajęcia basenowe 7kurs nurkowania zajęcia basenowe 8kurs nurkowania zajęcia basenowe 9

3. Nurkowania na wodach otwartych

Końcowa i niewątpliwie najciekawsza część kursu nurkowania prowadzona jest oczywiście w warunkach naturalnych. Po zaliczeniu nurkowania w basenie oraz wykładów, pojedziemy nad prawdziwy akwen, czyli jezioro, morze, kamieniołom czy inne, przygotowane dla nurków miejsce. Dzięki temu sprawdzisz zdobyte umiejętności w realnych warunkach.

manta nurkowanie

Nurkowanie na wodach otwartych organizujemy najczęściej w formie wyjazdu weekendowego albo podczas wyjazdu zagranicznego. Uczestnicy kursu podstawowego mają do zaliczenia cztery sesje nurkowania (po dwa dziennie).  

Jak rozpocząć kurs nurkowania?

Jeżeli znalazłeś i czytasz naszą stronę, to świadczy o tym, że masz to, co najbardziej potrzebne, czyli chęć do nurkowania. Całą resztą zajmie się Divemania. Podczas podstawowego kursu nurkowania otrzymasz do dyspozycji kompletny sprzęt nurkowy: butle, automat oddechowy, komizelkę, piankę, maskę, fajkę, płetwy oraz balast. Weź ze sobą tylko klapki, czepek i strój kąpielowy. Dostaniesz od nas podręcznik kursu PADI OWD oraz płytę DVD z filmem i prezentacją ćwiczeń, które będziesz wykonywać.

Gdzie odbywa się nasz kurs nurkowania w Warszawie?

Centrum Nurkowe przy ul. Jagny 16 A w Warszawie, to miejsce gdzie odbywają się wykłady teoretyczne kursu PADI OWD. Najczęściej spotykamy się tu o godz. 18:00, rozpoczynamy wykład, a po jego zakończeniu pakujemy sprzęt i jedziemy na basen.

Ośrodek Sportu i Rekreacji Ursus Albatros przy ul. Orląt Lwowskich 1. Zajęcia basenowe organizujemy na tej własnie pływalni. To bardzo wygodna forma prowadzenia zajęć, ponieważ dotarcie z sali wykładowej na basen zajmuje zaledwie 12 minut, dzięki czemu nie tracimy czasu na długi dojazd.

Ile kosztuje kurs podstawowy nurkowania?

Kurs podstawowy kosztuje 1210 zł. W jego skład wchodzi:

 • 5 wykładów teoretycznych (po ok. 90 min. każdy),
 • 5 sesji nurkowania basenowego (60 min. w wodzie każde),
 • 4 nurkowania na wodach otwartych,
 • Wypożyczenie kompletnego sprzętu do nurkowania na czas kursu.

Za co uczestnik płaci osobno?

 • Opłata licencyjna PADI uiszczana po zakończeniu kursu - 150 zł,
 • Materiały dydaktyczne (podręcznik, aplikacja symulatora komputera nurkowego, film PADI OWD) - 290 zł,
 • Koszt wyjazdu na wody otwarte.

Kurs OWD w suchym skafandrze?

Warunki w polskich wodach potrafią być ciężkie m.in. ze względu na temperaturę. Większość początkujących myśli, że suchy skafander to kolejny krok w ich rozwoju, zarezerwowany wyłącznie dla nurków z doświadczeniem. Nic bardziej mylnego. Nawet kurs podstawowy można zakończyć w suchym skafandrze! Wystarczy wykonać jedne dodatkowe zajęcia basenowe w suchym skafandrze i już można nurkować w suchym!

 

 Koszt kursu OWD w suchym skafandrze:

 • 150 zł w przypadku, gdy uczestnik kursu kończy wyłącznie kurs OWD w suchym skafandrze,
 • 450 zł gdy kursant chce połączyć kurs OWD z pełnym kursem specjalizacji nurkowania w suchym skafandrze oraz otrzymać licencję.

Gotowi na podwodną przygodę?

Skontaktujcie się z nami: www.divemania.pl/kontakt

Najblizsze wydarzenia - kalendarz

Najbliższe kursy:

Kurs nurkowania OWD od podstaw - spotkanie organizacyjne

Begin: 2019-08-20, 18:00
Lokalizacja: ul. Jagny 16a, 02-406 Warszawa

Nurkowanie dla Dzieci - Warszawa - PADI Seal Team.

Begin: 2019-08-20, 18:00
Lokalizacja: ul. Jagny 16 A, Warszawa

Kurs nurkowania w Suchym Skafandrze

Begin: 2019-08-21, 17:30
Lokalizacja: Jagny 16A, Warszawa

Centrum Nurkowe Divemania

Jagny 16 A 
 
02-406 Warszawa 
 
tel.: +48660490010 

czynne: poniedziałek - piątek 12:00-19:00

NIP: 951-229-63-91

Email: sklep@divemania.pl
www: www.divemania.pl

Zapisz sie do naszego newslettera

informacje o wyjazdach i kursach