1 kurs iantd in water recompressionPo zakończeniu dekompresji po długim i głębokim nurkowaniu na wraku położonym 2-3h drogi dzieje się coś, czego każdy z nas się obawia. Ktoś z zespołu dostaje choroby dekompresyjnej. Myśl, która każdemu przechodzi przez głowę, ale nikt głośne jej nie wypowie: "na szczeście to nie ja". Pozostaje jednak pytanie "co teraz zrobimy?". Mówimy o "szczęściu" ponieważ analizy losowych profili nurkowych w połączeniu ze słabo rozumianymi czynnikami podnaszącymi ryzyko DCI pozwalają zaryzykować stwierdzenie, że to nie jest kwestia "czy" lecz "kiedy" przytrafi się to Tobie.

Program obejmuje zagadnienia zarządzania DCI w przypadku braku możliwości leczenia hiperbarycznego lub kiedy możliwość i czas transportu do komory hiperbarycznej znacznie się opóźniają.

"Rekompresja pod wodą" nie jest nowym zagadnieniem. w XVIII wieku, kiedy nurek cierpiał z powodu choroby dekompresyjnej wykonywano ponowne zanurzenie i powtarzano dekompresje. Główną zaletą IWR (In-Water-Recompression) jest możliwość jej zastosowania bardzo szybko, co znacznie zwiększa jej powodzenie. Największą jej wadą jest konieczność posiadania dobrze zgranego zespołu, w którym każdy zna swoją rolę oraz potrafi wypełniać swoje obowiązku, bez względu na to, jaka rola zostanie mu przydzielona.

IWR wymaga pracy kilku osób, również na powierzchni, toteż program ten pozwala na udział nie tyko osoby nurkujące. Umiejętność zarzadzania zespolem nurków, planowanie czasu i głębokości rekompresji czy stałę monitorowanie pracy zespołu to równie wazne role, co te przydzielone nurkom zabezpieczającym rekompresji pod wodą.


Cena kursu 750 USD zawiera:
- materiały szkoleniowe
- 4 dni kursowe, z czego 1 dzień teorii oraz 3 dni zajęć praktycznych
- opiekę instruktora IANTD

Cena nie zawiera:
- opłaty licencyjnej IANTD
- kosztó wypłynięć lub wejcia na miejsce nurkowe


Masz pytania?

Pisz śmiało: przemek@divemania.pl

Najblizsze wydarzenia - kalendarz

Najbliższe kursy:

Kurs nurkowania PADI OWD od podstaw - spotkanie organizacyjne

Begin: 2018-10-17, 18:00
Lokalizacja: ul. Jagny 16a, 02-406 Warszawa

PADI ReActivate - przypomnienie po dłuższej przerwie

Begin: 2018-10-18, 18:00
Lokalizacja: Jagny 16A, Warszawa

Kurs EFR (Emergency First Response)

Begin: 2018-10-22, 18:00
Lokalizacja: Jagny 16 A, Warszawa

Centrum Nurkowe Divemania

Jagny 16 A 
 
02-406 Warszawa 
 
tel.: +48660490010 

czynne: poniedziałek - piątek 12:00-19:00

NIP: 951-229-63-91

Email: sklep@divemania.pl
www: www.divemania.pl

Zapisz sie do naszego newslettera

informacje o wyjazdach i kursach