W ciągu ostatnich dwóch lat rozważania na temat dekompresji przeszły głęboką przemianę, dzięki dr Davidowi Doolette i zespołowi Jednostki Nurkowania Eksperymentalnego Marynarki Wojennej USA (NEDU - Navy Experimental Diving Unit). Ich raport, Dekompresja po nurkowaniach He-N2-O2 (TRIMIX) nie jest bardziej efektywna, niż po nurkowaniach He-O2 (HELIOX), opublikowany w maju 2015 roku, obala przekonania dotyczące nurkowania na mieszankach gazowych, powszechne od czasu, gdy NEDU stworzyło - prawie 80 lat temu - pierwsze działające tabele helioksowe.

Masz 17 nowych wiadomości w skrzynce” – czyli standardowy komunikat po przerwie na lunch. Na szczęście nie musisz zastanawiać się za długo nad ustawieniem priorytetów spraw, których dotyczą, bo z zamyślenia wyrywa Cię głośny dźwięk telefonu. „To znów on” – myślisz sobie, patrząc na numer telefonu Twojego „ulubionego” klienta widniejący na wyświetlaczu. Kolejne dwie wiadomości wpadły do Twojej skrzynki e-mailowej w międzyczasie, a za 10 minut spotkanie strategiczne z dyrektorem działu. 

"Woda w masce! Alarm, panika…zaraz umrę! Ratunku!" Takie myśli pojawiają się u niejednego kursanta poziomu podstawowego. Stąd obiekt jakim jest niewinna maska nurkowa często staje się utrapieniem, wręcz znienawidzonym „antyfetyszem”. Dlaczego?

Centrum Nurkowe Divemania

Jagny 16 A 
 
02-406 Warszawa 
 
tel.: +48660490010 
 

 

czynne: wtorek - piątek 12:00-19:00

NIP: 951-229-63-91

Email: sklep@divemania.pl
www: www.divemania.pl

Zapisz sie do naszego newslettera

informacje o wyjazdach i kursach