Podstawowy kurs nurkowania w Warszawie
Kurs SSI Open Water Diver

Wyobraź sobie świat z Twoich marzeń i wyobraźni, świat z kolorowych filmów i zdjęć, świat z Twoich najpiękniejszych snów. Wyobraź sobie czas, w którym znikają Twoje niepokoje, problemy, codzienne troski. Nieprawdopodobne? A jednak. Uwierz, właśnie taki świat jest w zasięgu ręki. Chcemy Ci go pokazać, oprowadzić po nim, nauczyć się w nim poruszać i bezpiecznie chłonąć jego piękno. Przekroczymy z Tobą granicę żywiołów, zabierzemy na drugą stronę i pokażemy jak oddychać marzeniami. Swój pierwszy oddech pod wodą zapamiętasz do końca życia.

Czy wiesz, że…

 • nurkowanie to jedyna aktywność na świecie, która umożliwia Ci odczucie stanu nieważkości? Nigdzie indziej na powierzchni ziemi nie jest to możliwe. Pod wodą możesz „latać” w trzech wymiarach.
 • w ciągu 10 minut nurkowania na rafie koralowej jesteś w stanie zobaczyć więcej gatunków fauny i flory niż w ciągu 10 godzin wędrówki w najdzikszym miejscu na powierzchni Ziemi?
 • więcej wiemy na temat powierzchni Księżyca i Marsa niż dna mórz i oceanów? 70% powierzchni Ziemi znajduje się pod wodą. Może jednak warto poznać lepiej planetę, którą zamieszkujesz?
Kurs Open Water Diver to najpopularniejszy podstawowy kurs nurkowania, organizowany na całym przes SSI (Schoba School International). Kurs SSI uczy podstawowych umiejętności nurkowych oraz wiedzy teoretycznej, wystarczającej do bezpiecznego planowania oraz przeprowadzania nurkowań z partnerem na wodach otwartych.
 
Po pozytywnym ukończeniu szkolenia otrzymasz licencję nurkową SSI, która uprawnia do nurkowania do głębokości 18 metrów. Honorowana jest przez centra nurkowe na całym świecie.
 
 
 

podstawowy kurs nurkowania

Jak wygląda kurs nurkowania?

Podstawowe szkolenie dla początkujących nurków SSI OWD (Open Water Diver) obejmuje trzy części:

 • Wykłady teoretyczne z podstaw nurkowania,
 • Zajęcia basenowe ze sprzętem nurkowym,
 • Nurkowanie na wodach otwartych.

1. Wykłady teoretyczne z podstaw nurkowania

Wykłady teoretyczne to ta część kursu nurkowego, podczas której zdobywasz wiedzę teoretyczną, niezbędną do bezpiecznego planowania oraz nurkowania. Podstawowy kurs nurkowania pozwala na naukę sporej części teori on-line, w zaciszu domowego ogniska, tak aby w przyjazdnych warunkach zapoznać się w teorią nurkowania. Zaawansowana aplikacja do e-learning'u to nowoczsny system edukacyjny pełny interaktywnych prezentacji, filmów i ciekawych artykułów. Dodatkowo, podczas spotkań w sali wykładowej, pod okiem wykwalifikowanego instruktora, kursanci utrwalają sobie wiedzę teoretyczną oraz uzupełniają o tą cześć, któraj sami nie przerobili online. Wszystkie spotkania odbywają się w Warszawie w naszym centrum nurkowym przy ul. Jagny 16 A. Zajęcia realizowane w systemie "w tygodniu odbywają się w godzinach 18:00 - 20:00. Istnieje mozliwość zrealizowania szkolenia w systemie weekendowym.

2. Zajęcia na basenie ze sprzętem do nurkowania

kurs nurkowania zajęcia basenowe 1kurs nurkowania zajęcia basenowe 2kurs nurkowania zajęcia basenowe 3

kurs nurkowania zajęcia basenowe 4kurs nurkowania zajęcia basenowe 5kurs nurkowania zajęcia basenowe 6

Po zdobyciu podstaw teoretycznych czas na Twoje pierwsze ruchy pod wodą. Na pierwszym spotkaniu praktycznym na basenie będziesz oddychał pod wodą w kompletnym sprzęcie nurkowym. Nurkowanie rozpoczniesz w bardzo płytkiej (1,30 m), przejrzystej oraz ciepłej wodzie, oswajając się z nowym środowiskiem. 

 kurs nurkowania zajęcia basenowe 7kurs nurkowania zajęcia basenowe 8kurs nurkowania zajęcia basenowe 9

3. Nurkowania na wodach otwartych

Końcowa i niewątpliwie najciekawsza część kursu nurkowania prowadzona jest oczywiście w warunkach naturalnych. Po zaliczeniu nurkowania w basenie oraz wykładów, pojedziemy nad prawdziwy akwen, czyli jezioro, morze, kamieniołom czy inne, przygotowane dla nurków miejsce. Dzięki temu sprawdzisz zdobyte umiejętności w realnych warunkach.

manta nurkowanie

Nurkowanie na wodach otwartych organizujemy najczęściej w formie wyjazdu weekendowego albo podczas wyjazdu zagranicznego. Uczestnicy kursu podstawowego mają do zaliczenia cztery sesje nurkowania (po dwa dziennie).  

Jak rozpocząć kurs nurkowania?

Jeżeli znalazłeś i czytasz naszą stronę, to świadczy o tym, że masz to, co najbardziej potrzebne, czyli chęć do nurkowania. Całą resztą zajmie się Divemania. Podczas podstawowego kursu nurkowania otrzymasz kompletny sprzęt nurkowy: butle, automat oddechowy, komizelkę, piankę, płetwy oraz balast. Weź ze sobą tylko klapki, czepek i strój kąpielowy. Przed zajęciami, otrzymas dostęp do plaftormy e-learning poprzez aplikację SSI MyAPP, która działa na każdym tablecie, telefonie lub komputerze stacjonarnym. Dzięki temu będziesz mógł przygotować się do zajęć w dowolnym dla Ciebie terminie oraz tępie. Po zarejestrowaniu się na kurs na naszej stronie internetowej (link do najbliższego spotkania organizacyjnego na samej górze strony) otrzymasz maila z instrukcją jak zainstalować aplikację SSI MyAPP. 

Gdzie odbywa się nasz kurs nurkowania w Warszawie?

Centrum Nurkowe przy ul. Jagny 16 A w Warszawie, to miejsce gdzie odbywają się wykłady teoretyczne kursu nurkowania SSI OWD. Najczęściej spotykamy się tu o godz. 18:00, rozpoczynamy wykład, a po jego zakończeniu pakujemy sprzęt i jedziemy na basen.

Ile kosztuje kurs podstawowy nurkowania?

Kurs podstawowy kosztuje 1290 zł. W jego skład wchodzią:

 • wykłady teoretyczne,
 • 5 sesji nurkowania basenowego (60 min. w wodzie każde),
 • 4 nurkowania na wodach otwartych,
 • Wypożyczenie sprzętu do nurkowania na czas kursu.

Za co uczestnik płaci osobno?

 • Opłata rejestracyjna do SSI: 440 zł
 • Koszt wyjazdu na wody otwarte.

Kurs OWD w najgłębszym basenie świata?

Teraz to możliwe - najgłębszy, 45 metrowy basen zbudowany specjalnie na potrzeby nurków mamy na wyciągnięcie ręki - w podwarszawskim Mszczonowie. Odkryj z nami to wyjątkowe miejsce już na początku swojej nurkowej przygody...

Kurs podstawowy kosztuje 1560 zł. W jego skład wchodzią:

 • wykłady teoretyczne,
 • 3 sesji nurkowania basenowego (60 min. w wodzie każde),
 • 2 sesji nurkowania w DeepSpot (60 min. w wodzie każde),
 • 4 nurkowania na wodach otwartych,
 • Wypożyczenie sprzętu do nurkowania na czas kursu.

Za co uczestnik płaci osobno?

 • Opłata rejestracyjna do SSI: 440 zł
 • Koszt wyjazdu na wody otwarte. 

Kurs OWD w suchym skafandrze?

Warunki w polskich wodach potrafią być ciężkie m.in. ze względu na temperaturę. Większość początkujących myśli, że suchy skafander to kolejny krok w ich rozwoju, zarezerwowany wyłącznie dla nurków z doświadczeniem. Nic bardziej mylnego. Nawet kurs podstawowy można zakończyć w suchym skafandrze! Wystarczy wykonać jedne dodatkowe zajęcia basenowe w suchym skafandrze i już można nurkować w suchym!

 Koszt kursu OWD w suchym skafandrze:

 • 200 zł w przypadku, gdy uczestnik kursu kończy wyłącznie kurs OWD w suchym skafandrze,
 • 450 zł gdy kursant chce połączyć kurs OWD z pełnym kursem specjalizacji nurkowania w suchym skafandrze oraz otrzymać licencję.

Gotowi na podwodną przygodę?   ZAPISZ SIĘ TUTAJ

 

 

Najblizsze wydarzenia - kalendarz

Centrum Nurkowe Divemania

ul. Jagny 16 A 
 
02-406 Warszawa 

email: nurkowanie@divemania.pl
 
tel.: +48 660 490 010
 
 Rachunek bankowy: 
 mBank 06 1140 2004 0000 3102 7963 0545
 

 

czynne: poniedziałek     15:00 - 19:00
             wtorek - piątek  12:00 - 19:00

NIP: 951-239-62-24

email: nurkowanie@divemania.pl
www: www.divemania.pl
facebook: www.facebook.com/divemania/

Zapisz sie do naszego newslettera

informacje o wyjazdach i kursach