Nurkowanie z rekinami - TOP 1 miejsce na świecie!

Wyobraź sobie, że w przejrzystej ciepłej wodzie zanurzasz się na piaszczyste dno na 20 m. Tam zamierasz bez ruchu, a spektakl właśnie się zaczyna… wokół Ciebie zaczynają krążyć rekiny przeróżnych gatunków. Nurse shark najodważniejsze podpływają jak spragnione kontaktu pupile, lemon sharks trochę bardziej nieśmiałe krążą w małej odległości, w tle podpływają i odpływają małymi grupkami Bull sharki. Nagle wszystko zamiera… rekiny rozpływają się na boki, wkracza on… majestatycznie poruszający się ponad 6 metrowy rekin tygrysi (Tiger Shark)... a Ty jesteś głównym widzem tego spektaklu reżyserowanego przez "Zaklinacza Rekinów”.

To może być nurkowanie Twojego życia! :)

rekiny nurkowanie glowne

201409 MT Fiji Beqa bullsgirlnursesharksrekiny nurkowanie rafa

 

Fidżi to maleńkie państwo na środku Oceanu Spokojnego. Swoim regionem obejmuje 332 wyspy, z czego tylko około 100 jest zamieszkałych. Kraj ten jest perełką wodnych atrakcji dla turystów. Rafting, surfing, wakeboarding to tylko niektóre z dostępnych tu sportów. Dla nas nurków jednak najważniejszy jest fakt, że Fidżi na całym świecie słynie z bliskich spotkań z rekinami. Na jednym nurkowaniu możesz zobaczyć aż 8 różnych gatunków rekinów, w tym ogromne rekiny tygrysie (Tiger shark) i bycze (Bull shark).

W 1999 roku lokalny instruktor, a zarazem miłośnik rekinów, Brandon Paige stworzył program edukacyjny, obejmujący nurkowanie z rekinami, mający na celu ochronę tych przepieknych ryb. Nie wiedział jeszcze wtedy, że jego pomysł okaże się Numerem 1 na świecie jeśli chodzi o NURKOWANIE Z REKINAMI! Obecnie Brandon określany jest mianem „Zaklinacza Rekinów”. 
Z
latują tu nurkowie z całego świata tylko po to, aby podczas jednego nurkowania zaobserwować 8 gatunków rekinów: Bull Shark (na Fidżi spotykane są największe osobniki z tego gatunku), whitetip reef sharks, blacktip reef sharks, nurse sharks, lemon sharks, grey reef sharks, silvertip sharks, a nawet ponad 6 metrowe Tiger Shark (Rekiny Tygrysie), które przypływają tu regularnie i sprawiają, że dla wielu miłośników tych zwierząt, są to nurkowania ich życia.

ECheng w creditnurek rekin zdjecierafa fidzi

Co więcej, występuje tu ponad 300 gatunków innych ryb a lokalna rafa słynie z przeogromnej ilości i różnorodności miękkich korali. Specjalnie dla nurków zostały również zatopione 4 wraki, na których często nurkuje się pomiędzy spotkaniami z rekinami.

Nurkowania z rekinami odbywają się w lokalnym rezerwacie morskim, utworzonym przez centra nurkowe w ramach programu ochrony rekinów. Eko turystyka nurkowa jest tutaj priorytetem, a od 18 lat wprowadzane są kolejne przedsięwzięcia w celu ochrony podwodnej fauny i flory.

Czy to bezpieczne?

Przed nurkowaniami z rekinami, wszyscy przechodzimy krótkie szkolenie. Uczymy się, jak interpretować zachowanie rekinów oraz jak sami powinniśmy się zachowywać, aby nie naruszyć ich strefy komfortu. Prawda jest taka, że każde nurkowanie z rekinami niesie za sobą pewne ryzyko, natomiast pocieszający jest fakt, że podczas tych słynnych nurkowań z rekinami od 29 lat nikt nie został nawet zraniony. Nurkowie są pod bezpośrednią opieką „Zaklinaczy Rekinów”, których priorytetem jest nasze bezpieczeństwo. W wyniku ataku rekinów ginie rocznie 6-7 osób na całym świecie. Szacuje się, że człowiek zabija ponad 100 milinów rekinów rocznie dla ich płetw, z których w Azji robi się cenioną przez turystów zupę. Kto jest bardziej niebezpieczny człowiek czy rekin?

Zakwaterowanie

Będziemy mieszkać w resorcie - tuż obok lokalnego „rekiniego” centrum nurkowego. Dostępne są pokoje 2-os oraz 1-os, 2 bary, restauracja, basen, pralnia, grill, boisko do gry.

fiji nurkowanie
resort basenfiji plazaresort pokoj
Pogoda 

W okresie kwiecień - listopad występuje tu pora sucha. Temperatura powietrza oscyluje w okolicach 25 - 28 stopni. Temperatura wody wynosi 24 - 27 stopni.

Termin: 9 - 20 sierpnia 2018

Cena: 2100 USD (osoba nienurkująca 1200 USD) + przelot (około 5000 - 6000 PLN w zależności od terminu rezerwacji)

W cenie:
- transfer z i na lotnisko
- 9 nocy w lokalnym resorcie
- śniadania kontynentalne w formie bufetu
- 7 dni nurkowych (14 nurkowań), z czego całe 4 dni NURKOWAŃ z REKINAMI!
- lokalne podatki i opłaty bazowe

* dopłata do pokoju 1-os: 850 USD

Opcjonalnie dodatkowo płatne:
- Rafting: 235 USD
- Wycieczka nad wodospady: 90 USD

Cena nie zawiera:
- wypożyczenia sprzętu nurkowego poza butlą i balastem
- wyżywienia poza śniadaniami
- ubezpieczenia nurkowego

Zapisy: www.divemania.pl/fidzi-zapisy

Warunki płatności:
wpłata I - 1000 PLN w ciągu 14 dni od dnia rezerwacji
wpłata II - 800 USD - do 15 lutego 2018
wpłata III - pozostałe PLN ceny biletu - do 15 kwietnia 2018
wpłata IV - 1300 USD na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy

Pytania?
honorata@divemania.pl

Centrum Nurkowe Divemania

ul. Jagny 16 A 
 
02-406 Warszawa 

email: nurkowanie@divemania.pl
 
tel.: +48 660 490 010
 
 Rachunek bankowy: 
 mBank 06 1140 2004 0000 3102 7963 0545
 

 

czynne: poniedziałek     15:00 - 19:00
             wtorek - piątek  12:00 - 19:00

NIP: 951-239-62-24

email: nurkowanie@divemania.pl
www: www.divemania.pl
facebook: www.facebook.com/divemania/

Zapisz sie do naszego newslettera

informacje o wyjazdach i kursach