Dla kogo przeznaczony jest kurs SSI Freediver?

 

Dla ludzi o czasem bardzo różnych potrzebach. Po pierwsze dla każdego, kto lubi wodę i lubi w niej przebywać w ciszy i zgodzie z otaczającym światem, w szczególności bez hałaśliwych bąbelków wydobywających się z automatu oddechowego. Dla tych, którzy chcą oderwać się od świata zewnętrznego i zatopić się w sobie, doznać obezwładniającego uczucia totalnego rozluźnienia. Dla nurków sprzętowych, którzy od czasu do czasu (a może i na stałe) chcą zanurzyć się „na lekko” bez ciężkiej butli ze sprężonym powietrzem i całej reszty ograniczającego swobodę ruchów wyposażenia. Ale również dla ludzi, którzy lubią walkę, potrzebują nowych wyzwań, chcą przełamywać bariery i przesuwać własne granice.

Kto może wziąć udział w kursie SSI Freediver?

Jedyne wymagania to dobry stan zdrowia, ukończone 15 lat (w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda rodziców) i podstawowa umiejętność pływania. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w zakresie nurkowania na zatrzymanym oddechu czy snorkelingu ani nurkowania sprzętowego.

 

Jak wygląda kurs SSI Freediver?

Kurs SSI Freediver obejmuje trzy główne elementy:

1. Wiedzę teoretyczną
2. Zajęcia basenowe DeepSpot


Przy czym:

1. Wiedzę teoretyczną o freedivingu kursanci zdobywają w oparciu o materiały SSI  i wykłady prowadzone przez instruktora. Kurs SSI Freediver obejmuje 4 spotkania na teorię z instruktorem. Każde z nich zajmuje około 90 minut. Zajęcia teoretyczne odbywają się w godzinach 18:00-20:00.

2. Zajęcia basenowe poświęcone są technikom wstrzymywania oddechu w tym wstrzymywaniem oddechu na czas (tzw. statyka) i pływaniem na wstrzymanym oddechu na odległość (tzw. dynamika). Ponadto ćwiczone będą procedury bezpieczeństwa w nurkowaniu na basenie. Celem zaliczeniowym jest statyczne wstrzymanie oddechu przynajmniej na 90 sekund oraz pokonanie w poziomie odległości przynajmniej 25 metrów. Zajęcia basenowe odbywają się w godzinach wieczornych, bezpośrednio po zakończeniu wykładów. Kurs SSI Freediver obejmuje pięć 90 minutowe spotkań na basenie DeepSpot.


Program kursu SSI Freediver

W ramach zajęć opisanych w poprzednim punkcie realizowany jest program obejmujący:

Teoria:

• Podstawowe informacje o freedivingu
• Fizyka nurkowa
• Podstawy fizjologii freedivingu
• Sprzęt używany we freedivingu
• Zasady bezpieczeństwa we freedivingu

Zajęcia w wodzie:

• Prawidłowy breathup (oddychanie przed nurkowaniem) i Recovery Breathing (oddychanie po wynurzeniu)
• Statyczne wstrzymanie oddechu (statyka)
• Pływanie na odległość stylem nożycowym w płetwach (dynamika)
• Nurkowanie na głębokość w kategorii Free Immersion
• Nurkowanie na głębokość w stałym balaście
• Procedury bezpieczeństwa w statyce, dynamice i w nurkowaniu na głębokość

 ALB8550 ALB8570

Jaki sprzęt będzie niezbędny na kurs?

Na kursie SSI Freediver będziesz używał płetw, maski, fajki oraz skafandra mokrego i obciążenia. Potrzebna będzie również karimata do ćwiczeń oddechowych. Najlepiej byłoby mieć sprzęt dedykowany do freedivingu ale na tym etapie wystarczające będą zwykłe płetwy kaloszowe (jednak nie mogą to być płetwy paskowe przeznaczone do butów nurkowych), zwykła maska nurkowa (na basenie lepsze będą okularki pływackie) oraz fajka (jednak fajka musi być sztywna, nie rozprostowująca się), zwykły skafander o grubości 5-6 mm i zwykłe obciążenie na pasie (choć zdecydowanie lepiej byłoby gdyby był to pas elastyczny tj. gumowy lub silikonowy, a nie parciany). Do pływania w basenie przydać może się również (choć nie jest niezbędna) cienka pianka o grubości 1-2 mm.

Na czas trwania kursu ww. sprzęt będziesz mógł wypożyczyć od instruktora lub Centrum Nurkowego Divemania.Jak rozpocząć kurs nurkowania?

Jeżeli znalazłeś i czytasz naszą stronę, to świadczy o tym, że masz to, co najbardziej potrzebne, czyli chęć do nurkowania. Całą resztą zajmie się Divemania. Podczas kursu SSI Freediver otrzymasz do dyspozycji kompletny sprzęt nurkowy: piankę, maskę, fajkę, płetwy oraz balast. Weź ze sobą tylko klapki, czepek i strój kąpielowy. 

Informacja na temat prowadzącego kursy:

Paweł „Student” Roguski 

Kwalifikacje formalne:


• SSI Freediving Instructor
• Apnea Academy Freediving Instructor
• EFR Instructor


Gdzie odbywa się nasz kurs SSI Freediver w Warszawie?


Centrum Nurkowe przy ul. Jagny 16A w Warszawie, to miejsce gdzie odbywają się wykłady teoretyczne kursu SSI Freediver. Najczęściej spotykamy się tu o godz. 18:00, rozpoczynamy wykład, a po jego zakończeniu pakujemy sprzęt i jedziemy  dalej na basen DeepSpot.Ile kosztuje kurs SSI Freediver?

Kurs kosztuje 1870 zł.
W jego skład wchodzi:

• 5 zajęć teoretycznych (po ok. 90 min. każdy),
• 5 sesji nurkowania basenowego (90 min. w wodzie każde), w DeepSpot w Mszczonowie
• Wypożyczenie kompletnego sprzętu do nurkowania na czas kursu.
• materiały SSI oraz certyfikat


Pytania?

Skontaktuj się z nami: nurkowanie@divemania.pl

 

Najblizsze wydarzenia - kalendarz

Centrum Nurkowe Divemania

ul. Jagny 16 A 
 
02-406 Warszawa 

email: nurkowanie@divemania.pl
 
tel.: +48 660 490 010
 
 Rachunek bankowy: 
 mBank 06 1140 2004 0000 3102 7963 0545
 

 

czynne: poniedziałek     15:00 - 19:00
             wtorek - piątek  12:00 - 19:00

NIP: 951-239-62-24

email: nurkowanie@divemania.pl
www: www.divemania.pl
facebook: www.facebook.com/divemania/

Zapisz sie do naszego newslettera

informacje o wyjazdach i kursach