Kurs Inspiration VisionInspiration / Evolution Vision

To najdłużej produkowany seryjnie rebreather na świecie. Początki tego modelu sięgają tal 90-tych i prawdopodobnie 70% obecnie nurkujących na świecie osób na obiegach zamkniętych zaczynało swoją przygodę od tego modelu. Inspiration / Evulotion Vision to w pełni techniczny rebreather o obiegu zamkniętym pozwalający nurkować do głębokości 160m przy użyciu mieszanek helowych jako diluentu oraz tlenu. Dzięki ponad 10-cio letniemu doświadczeniu firma AP Diving stworzyła doskonałe urządzenie, jak żadne inne, sprawdzone w rzeczywistych nurkowach. Dzięki swojej popularności, Inspiration to rebreather znany na całym świecie, a co za tym idzine - wspierany w największej ilości baz nurkowych.

Inspiration / Evolution
Te dwa modele to praktycznie jedno urządzenie, z tą różnicą, że Evolution został naprojektowany dla niższych osób, dla których waga jest bardzo ważna. Wyposażony w 2l butle (3l w przypadku Inspiration) oraz mniejszy scrubber Evolution, jest o 5kg mniejszy i 16cm niższy jego większy brak Inspiration dlatego często wybierany jest przez kobiety lub osoby dużo podróżujące.

ADV, BOV, Tempstik
Przez lata firma AP Diving doskonaliłą swoje urządzenia mając na uwarzę bezpieczeństwo oraz komfort nurkowania użytkowników. Efektem tej pracy jest rebreather wyposażony w najefektywniesze akcesoria minimalizujące zagrożenie w nurkowaniu na obiegu zamkniętym z jednoczesnie wysokim komfortem pracy. W chwili obecnej kupujący Inspiration lub Evolution Vision mają możliwość wyposażenie go w następujące elementy:

2 kurs inspiration vision rebreathery artykulBOV - zwany przez producenta OCB (Open Cirkuit Baillout) to wbudowany z ustnik II stopień automatu o obiegu otwartym, połączony bezpośrednio z I stopniem w butli z diluentem. Takie rozwiązanie pozwala, w razie awarii, jednym ruchem ręki przełączyć się z oddychania z rebreathera na awaryjny system o obiegu otwartym.


 

3 kurs inspiration vision rebreathery artykulADV - Automatic Diluent Valve to urządzenie dodające automatycznie diluent do pętli oddechowej w przypadku jego niewystarczającego poziomu. Min. podczas zanużania objętność gazu w pętli oddechowej spada, co może doprowadzić do sytuacji braku możliwości wzięcia wdechu. Dzięki ADV problem jest został wyeliminowany, ponieważ w razie potrzeby gaz zostanie automatycznie dodany do pętli oddechowej
 4 kurs inspiration vision rebreathery artykulTempstik - podczas absorbcji duwtlęku węgla, w wyniku reakcji chemicznej generowane jest ciepło. Tempstik to urządzenie mierzące zmiany temperatury w konistrze, dzięki czemu możemy kontrolować ogólną  pracę pochłaniacza CO2. Urządzenie to nie zastępuje tradycyjnych metod pomiaru czasu pracy pochłaniacza, jednak daje nurkowi informację o ogołnym stanie złoża.
Szkolenia
Jednostką Inspiration / Evolution Vision to najpopularniejszy rebreather na świecie. Nic więc dziwnego, że doczekał się programów szkoleniowych na każdym poziomie, w każdej organizacji. Nasze Centrum Nurkowe oferuję następujące kursy na tą jednostkę:

PADI Tec 40 CCR - nurkowanie do 40m, dekompresyjne, diluent powietrzny
PADI Tec 60 CCR - nurkowanie do 60m, dekompresyjne, diluent TMX
IANTD CCR Diver - nurkowanie do 42m, dekompresyjne, diluent powietrzny
IANTD Normoxic Trimix CCR - nurkowanie do 60m. diluemtn TMX

Vision vs Classic
Często stosowanym, niepoprawnym określeniem na rebreather marki AP Diving jest "Buddy Classic". Classic to pierwszy model wyprodukowany przez angielską firmę w latach 90-tych. Od tego czasu jego konstrukcja uległa znacznemu ulepszeniu, unowocześniono elektronikę tak aby w możliwie efektywny sposób eliminowała błedy użytkownika oraz zmieniono nieco design urządzenia dla zwiększenia ogólnej wydajności. Warto zatem sprecyzować, mówiąć o tym rebreatherze, który model mamy na myśli: Vision czy Classic.

Dane techniczne

  Inspiration Evolution / Evolution+
Wymiary 65cm x 45cm x 35cm 49cm x 41cm x 35cm
Waga 29 kg 24 kg
Absorbent 2,5 kg 2,1 kg / 2,5 kg
Butla z O2 3l 2l
Butla z Dil 3l 2l
Czas pracy pochłaniacza 3h 2h / 3h


         
        
       

Najblizsze wydarzenia - kalendarz

Najbliższe kursy:

No upcoming events

Centrum Nurkowe Divemania

ul. Jagny 16 A 
 
02-406 Warszawa 

email: nurkowanie@divemania.pl
 
tel.: +48 660 490 010
 
 Rachunek bankowy: 
 mBank 06 1140 2004 0000 3102 7963 0545
 

 

czynne: poniedziałek     15:00 - 19:00
             wtorek - piątek  12:00 - 19:00

NIP: 951-239-62-24

email: nurkowanie@divemania.pl
www: www.divemania.pl
facebook: www.facebook.com/divemania/

Zapisz sie do naszego newslettera

informacje o wyjazdach i kursach