Divemania Diamond Center

Kurs Nurkowania Warszawa

Spotkanie organizacyjne kursu OWD w każdy wtorek o godzinie 18.00

w naszym centrum przy ul. Jagny 16a w Warszawie.

Nie jesteś z Warszawy - nie ma problemu - napisz, zadzwoń - ustalimy szczegóły kursu zdalnie.
​Organizacja kursu pozwala na jego sprawne odbycie i ukończenie niezależnie od miejsca zamieszkania.

Wyobraź sobie świat z Twoich marzeń i wyobraźni, świat z kolorowych filmów i zdjęć, świat z Twoich najpiękniejszych snów. Wyobraź sobie czas, w którym znikają Twoje niepokoje, problemy, codzienne troski. Nieprawdopodobne? A jednak. Uwierz, właśnie taki świat jest w zasięgu ręki. Chcemy Ci go pokazać, oprowadzić po nim, nauczyć się w nim poruszać i bezpiecznie chłonąć jego piękno. Przekroczymy z Tobą granicę żywiołów, zabierzemy na drugą stronę i pokażemy jak oddychać marzeniami. Swój pierwszy oddech pod wodą zapamiętasz do końca życia. Zapraszamy Cię na kurs nurkowania !!

Czy wiesz, że…

 • nurkowanie to jedyna aktywność na świecie, która umożliwia Ci odczucie stanu nieważkości? Nigdzie indziej na powierzchni ziemi nie jest to możliwe. Pod wodą możesz „latać” w trzech wymiarach...
 • w ciągu 10 minut nurkowania na rafie koralowej jesteś w stanie zobaczyć więcej gatunków fauny i flory niż w ciągu 10 godzin wędrówki w najdzikszym miejscu na powierzchni Ziemi?
 • więcej wiemy na temat powierzchni Księżyca i Marsa niż dna mórz i oceanów?
 • 70% powierzchni Ziemi znajduje się pod wodą. Może jednak warto poznać lepiej planetę, którą zamieszkujesz?

Kurs Open Water Diver (OWD) to najpopularniejszy podstawowy kurs nurkowania organizowany na całym świecie przez SSI (Scuba Schools International). Kurs SSI OWD uczy podstawowych umiejętności nurkowych oraz wiedzy teoretycznej niezbędnej do bezpiecznego planowania oraz przeprowadzania nurkowań z partnerem na wodach otwartych.

Po pozytywnym ukończeniu szkolenia otrzymasz licencję nurkową SSI, która uprawnia do nurkowania do głębokości 18 metrów. Honorowana jest przez centra nurkowe na całym świecie.

To najlepsza opcja na kurs nurkowania w Warszawie.

Co zawiera kurs:

Podstawowe szkolenie dla początkujących nurków SSI OWD obejmuje trzy części:

 • Teorię podstaw nurkowania,
 • Zajęcia basenowe ze sprzętem nurkowym,
 • Nurkowanie na wodach otwartych.

Teoria podstaw nurkowania

To część kursu nurkowego, podczas której zdobywasz wiedzę niezbędną do bezpiecznego zaplanowania i przeprowadzenia nurkowania. Podstawowy kurs nurkowania pozwala na naukę on-line, w zaciszu domowego ogniska, tak aby w przyjaznych warunkach zapoznać się w podręcznikiem. Zaawansowana aplikacja do e-learning'u to nowoczesny system edukacyjny pełny interaktywnych prezentacji, filmów i ciekawych artykułów. Po stworzeniu swojego konta na stronie SSI (polecamy pobrać również aplikację mobilną MySSI) otrzymasz dostęp do podręcznika. Materiał przerabiasz w swoim tempie a każdy rozdział kończy egzamin pozwalający sprawdzić swoją wiedzę. Czytajac materiał rób notatki i zapisuj ewentualne pytania – w trakcie kursu będzie czas na omówienie ewentualnych wątpliwości i uzupełnienie wiedzy podręcznikowej.


Zajęcia na basenie ze sprzętem do nurkowania

Po zdobyciu podstaw teoretycznych czas na Twoje pierwsze ruchy pod wodą. Proponujemy zaliczenie wszystkich ćwiczeń basenowych w najgłębszy w Europie 45 metrowy basenie zbudowany specjalnie na potrzeby nurków. Mamy go na wyciągnięcie ręki - w podwarszawskim Mszczonowie. Odkryj z nami to wyjątkowe miejsce już na początku swojej nurkowej przygody... Pierwsze ćwiczenia to oddychanie pod wodą w kompletnym sprzęcie nurkowym, nauka poruszania się pod wodą i radzenia sobie w typowych sytuacjach jakie mogą nam się przydażyć. Nurkowanie rozpoczniesz w bardzo płytkiej (1,30 m) wodzie, a jej przejrzystość oraz temperatura (jest naprawdę ciepła) pozwoli oswoić się z nowym środowiskiem. 

Zajęcia na basenie zaczynamy ok. godziny 11.00 i kończymy ok. godziny 18.00. 

Zajęcia prowadzimy w małych 2-3 osobowych grupach - termin zajęć ustalamy indywidualnie z kursantami.


Nurkowania na wodach otwartych

Końcowa i niewątpliwie najciekawsza część kursu nurkowania prowadzona jest oczywiście w warunkach naturalnych. Po zaliczeniu ćwiczeń w basenie oraz egzaminu on-line pojedziemy nad prawdziwy akwen, czyli jezioro, morze, kamieniołom czy inne, przygotowane dla nurków miejsce. Dzięki temu sprawdzisz zdobyte umiejętności w realnych warunkach.

Nurkowanie na wodach otwartych organizujemy najczęściej w formie wyjazdu weekendowego w Polsce albo podczas wyjazdu zagranicznego. Uczestnicy kursu podstawowego mają do zaliczenia cztery sesje nurkowania (po dwa nurkowania dziennie).


Jak rozpocząć kurs nurkowania?


Jeżeli znalazłeś i czytasz naszą stronę, to świadczy o tym, że masz to, co najbardziej potrzebne, czyli chęć do nurkowania.

Całą resztą zajmie się Divemania.

Podczas podstawowego kursu nurkowania otrzymasz kompletny sprzęt nurkowy: butle, automat oddechowy, kamizelkę, piankę, płetwy oraz balast. Na zajęcia basenowe weź ze sobą tylko klapki i strój kąpielowy. Przed zajęciami, otrzymasz dostęp do plaftormy e-learning poprzez aplikację SSI MyAPP, która działa na każdym tablecie, telefonie lub komputerze stacjonarnym. Dzięki temu będziesz mógł przygotować się do zajęć w dowolnym dla Ciebie terminie oraz tempie.

Po zarejestrowaniu się na kurs na naszej stronie internetowej otrzymasz maila z instrukcją jak zainstalować aplikację SSI MyAPP. 

Gdzie odbywa się nasz kurs nurkowania w Warszawie?


Centrum Nurkowe przy ul. Jagny 16 A w Warszawie to miejsce gdzie zawsze możesz nasz spotkać i porozmawiać o kursie, wyjazdach i planach nurkowych. Mamy również sklep w którym pomożemy dobrać najlepsze rozwiązania dla Twoich potrzeb.

Centrum Nurkowe Divemania od lat utrzymuje status Diamentowego Centrum SSI które potwierdza wysoką jakość szkoleń i kadry instruktorskiej. Oferujemy szeroki zakres kursów nurkowania - od rekreacyjnych, przez techniczne po kursy dla profesjonalistów - przewodników i instruktorów.

Zajęcia basenowe odbywają się w Deepspot w Mszczonowie koło Warszawy. Jeśli nie jesteś zmotoryzowany - nie ma problemy - spotkamy się w naszym centrum i wspólnie pojedziemy na basen.

Wody otwarte - kurs OWD w Polsce najczęściej kończymy na Honoratce (dawna kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego koło Konika) lub na Hańczy (najgłębszym jeziorze w Polsce koło Suwałk).

Ile kosztuje kurs podstawowy nurkowania?


Kurs podstawowy kosztuje 2.030 zł.

W tej cenie otrzymujesz:

 • Podręcznik Open Water Diver SSI on-line;
 • Wykłady teoretyczne;
 • Sesje ćwiczeń nurkowych w basenie realizowane w Deepspot - najgłebszym basenie w Europie;
 • 4 nurkowania na wodach otwartych;
 • Wypożyczenie kompletnego sprzętu do nurkowania na czas kursu;

Za co uczestnik płaci osobno?

 • Certyfikat i opłaty rejestracyjne SSI  -   399 zł.
 • Koszty wyjazdu na wody otwarte. Do wyboru z naszej oferty wyjazdowej.

Warunki w polskich wodach potrafią być ciężkie m.in. ze względu na temperaturę. Większość początkujących myśli, że suchy skafander to kolejny krok w ich rozwoju, zarezerwowany wyłącznie dla nurków z doświadczeniem. Nic bardziej mylnego. Nawet kurs podstawowy można odbyć w całości w suchym skafandrze! 

Koszt kursu OWD w suchym skafandrze to + 640 zł do ceny kursu OWD, gdy kursant chce połączyć kurs OWD z pełnym kursem specjalizacji nurkowania w suchym skafandrze.  W cenie kursu dodatkowe materiały szkoleniowe, egzamin i licencja uprawniająca do używania suchego skafandra do nurkowania na całym świecie.

Kurs nurkowania w suchym skafandrze będzie również pierwszym krokiem do uzyskania stopnia Advanced Open Water Diver.

Nitrox to powietrze wzbogacone w tlen. Powietrze atmosferyczne zawiera ok 21% tlenu, nitrox używany do nurkowania posiada go więcej - po tym kursie będziesz miał możliwość używać nitroksu nawet z 40% zawartością tlenu. A dlaczego warto?

 • Nurkowanie z użyciem nitroxu jest bezpieczniejsze.
 • W wielu miejscach na świecie (np. na części łodzi w Egipcie) nurkuje się tylko z użyciem nitroksu.
 • Użycie nitroksu zmniejsza zmęczenie po nurkowaniu.
 • Kurs jest kolejny Waszym krokiem na ścieżce nurkowej i w zdobyciu kolejnych poziomów SSI – Speciality Diver a potem Advanced Open Water Diver.

Proponujemy Wam połącznie kursu OWD z kursem Nitrox. W cenie kursu dodatkowe materiały szkoleniowe, egzamin i licencja uprawniająca do używania nitroxu do nurkowania na całym świecie.  

Koszt kursu OWD oraz kursu nitrox to + 440 zł do ceny kursu OWD.

Kurs nurkowania na nitroksie będzie również pierwszym krokiem do uzyskania stopnia Advanced Open Water Diver.

A może chcesz skończyć swój kurs nurkowania w ciepłej wodzie i od pierwszego nurkowania cieszyć się bogactwem podwodnego życia rafy koralowej Morza Czerwonego? W sezonie jesienno-wiosennym zwykle raz w miesiącu organizujemy wyjazd do Dahab - kultowego miejsca dla nurków na półwyspie Synaj. Legendarne miejsca nurkowe takie jak Blue Hole czy Kanion, doskonale zorganizowana baza nurkowa i kurs pod okiem naszego instruktora - nie ma lepszej perspektywy na zimowy (jesienny i wiosenny też) urlop ;)
Terminy wyjazdów znajdziesz w zakładce wyjazdy zagraniczne.

Gotowy na podwodną przygodę?