Divemania Diamond Center

Chcesz umieć zawisnąć w toni w dowolnym momencie nurkowania? 

Chcesz nauczyć się pływać żabką? A może już zacząłeś i chcesz popracować nad techniką?

Zapraszamy Was na Warsztaty Pływalności i Pływania Żabką!

UWAGA! Podczas każdych zajęć basenowych zabieramy pod wodę kamerę, aby później wspólnie analizować postępy w nauce! :) 

Doskonała pływalność to warunek konieczny do czerpania maksymalnej przyjemności z nurkowania. Posiadając umiejętność utrzymania neutralnej pływalności w dowolnym momencie nurkowania, nienagannego trymu (poziomej sylwetki) oraz umiejętność pływania żabką (frog kick) oszczędzamy powietrze, mniej się męczymy, a co za tym idzie, możemy więcej naszej uwagi poświęcić pięknu podwodnego świata. 

Pod okiem instruktora oraz za pomocą jego wskazówek nauczysz się kontrolować swoją pływalność wzorowo !

Kurs jest kolejny etapem na ścieżce nurkowego rozwoju i zaliczany jest do osiągnięcia poziomów Speciality Diver, Advanced Open Water Diver i Master Diver.

Chcąc zaspokoić wymagania wszystkich naszych klientów przygotowaliśmy zajęcia na 2 poziomach.

Podstawowy: skupiający się na technice pływania, umiejętności utrzymania neutralnej pływalności w dowolnym etapie nurkowania, własciwym doborze balastu oraz opływowej sylwetce. Podczas tych zajęć dużą uwagę skupimy na technice pływania, której poprawa gwarantuje min. mniejsze zużycie powietrza.

Zaawansowany: przeznaczony dla bardziej doświadczonych nurków, pływających w morkych jak i suchych skafandrach. Podczas tych zajęć do perfekcji doprowadzimy trym, skupimy się na poprawnej technice pływania żabką i umiejętności utrzymywanie dowolnej głębokości przez dłuższy czas - umiejętność niezbędna tym, którzy myślą o rozwoju nurkowym po za granice nurkowania rekreacyjnego.

Dla osób nurkujących w suchym skafandrze przygotowaliśmy specjalny program doskonalący technikę w nim pływania. 


Przykładowy schemat warsztatów:

 1. Wykład teoretyczny nr 1: teoria pływalności, trym, prawidłowe rozłożenie balastu

 2. Nurkowanie nr 1: wyważenie się, ćwiczenia trymu i pływalności zapisane przy użyciu kamery HD

 3. Wykład teoretyczny nr 2: analiza nagrań z basenu nr 1, sugestie oraz poprawy sprzętowe
 4. Nurkowanie nr 2:  zabawy pod wodą, ćwiczenia techniki pływania i pływania żabką do przodu i do tyłu zapisane przy użyciu kamery HD

Kurs Doskonała Pływalność kosztuje 450 zł. W tej cenie otrzymujesz:

 • podręcznik Perfect Buoyancy SSI on-line;
 • wykłady teoretyczne;
 • 2 sesje ćwiczeń nurkowych w basenie lub wodach basenopodobnych;
 • rejestrację oraz opłatę licencyjną do SSI;
 • elektroniczny certyfikat SSI.

Kurs Doskonała Pływalność może być zrealizowany na każdym wyjeździe weekendowymi i zagranicznym.


Istnieje możliwość odbycia jednego nurkowania specjalizacji lub obu nurkowań w najgłebszym basenie europy Deepspot w Mszczonowie k. Warszawy.

Cena kursu Doskonała Pływalność w Deepspot:  

 • 690 zł  (1 nurkowanie w Deepspot)
 • 920 zł (2 nurkowania w Deepspot)

Terminy kursów w Deepspot ustalamy indywidualnie (zadzwoń lub wypełnij zgłoszenie na dole strony). Zajęcia odbywają się w grupie 1-2 kursantów + instruktor.

Warunki w polskich wodach potrafią być ciężkie m.in. ze względu na temperaturę. Większość początkujących myśli, że suchy skafander to kolejny krok w ich rozwoju, zarezerwowany wyłącznie dla nurków z doświadczeniem. Nic bardziej mylnego. Nawet kurs podstawowy można odbyć w całości w suchym skafandrze! 

Koszt kursu doskonałej pływalności w suchym skafandrze to + 490 zł do ceny kursu doskonałej pływalności, gdy kursant chce połączyć go z pełnym kursem specjalizacji nurkowania w suchym skafandrze.  W cenie kursu dodatkowe nurkowania pod nadzorem instruktora, materiały szkoleniowe, egzamin i licencja uprawniająca do używania suchego skafandra do nurkowania na całym świecie.

Gorąco polecamy połaczenie kursu suchego skafandra z kursem doskonałej pływalności - z naszego doświadczenia wynika, że im szybciej opanujemy pływalność w nowych warunkach (jakimi są pływanie w suchym skafandrze) tym większą radość sprawi nurkowanie w zimnych wodach. Kurs doskonałej pływalności pozwala na wyeliminowanie większości błędów oraz nabranie pewności w podwodnej eksploracji w nowym sprzęcie.

Nitrox to powietrze wzbogacone w tlen. Powietrze atmosferyczne zawiera ok 21% tlenu, nitrox używany do nurkowania posiada go więcej - po tym kursie będziesz miał możliwość używać nitroksu nawet z 40% zawartością tlenu. A dlaczego warto?

 • Nurkowanie z użyciem nitroxu jest bezpieczniejsze.
 • W wielu miejscach na świecie (np. na części łodzi w Egipcie) nurkuje się tylko z użyciem nitroksu.
 • Użycie nitroksu zmniejsza zmęczenie po nurkowaniu.
 • Kurs jest kolejny Waszym krokiem na ścieżce nurkowej i w zdobyciu kolejnych poziomów SSI – Speciality Diver a potem Advanced Open Water Diver i Master Diver.

Proponujemy Wam połącznie kursu doskonałej pływalności z kursem Nitrox. W cenie kursu dodatkowe materiały szkoleniowe, egzamin i licencja uprawniająca do używania nitroxu do nurkowania na całym świecie.  

Koszt kursu doskonałej pływalności oraz kursu nitrox to + 440 zł do ceny kursu doskonałej pływalności.

Gotowy na podwodną przygodę?