raja ampat nurkowanie

Wyspy Raja Ampat - archipelag w Indonezji między morzem Seram i Oceanem Spokojnym na zachód od półwyspu Ptasia Głowa; administracyjnie wchodzi w skład prowincji Papua Zachodnia tworząc dystrykt Raja Ampat ze stolicą w Waisai; powierzchnia 46 296 km²; około 30 tys. mieszkańców; główne wyspy Waigeo, Misool, Salawati, Batanta. Tyle z Wikipedii. Dla nas, nurków Raja Ampat to miejsce, w którym spełniają się wszelkie nurkowe marzenia. Marzenia i przepięknej wodzie, pełnej wspaniałych, kolorowych raf ale i wielkich przedstawicieli marzeń każdego nurka: mant, rekinów wielorybich, rekinów młotów i innych.

Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o rejsie w najbardziej egzowyczny zakątek świata, w dotadku chciałbyś spędzić wakacje na łodzi przepełnionej luksusem bardziej niż 5* hotel w Miami - ten rejs jest wlaśnie dla Ciebie. 


Łódź Blue Manta

Na pokładzie wspaniałej łodzi Blue Manta czeka na Ciebie przygoda życia. Stabilna, przestronna i bezpieczna – Blue Manta jest doskonale wyposażona, żeby zabrać Cię na fascynującą przygodę na magicznych wodach Indonezji.

Blue Manta jest najprawdopodobniej największą łodzią nurkową w regionie. Ten mierzący 45 na 9 metrów statek o stalowym kadłubie jest przestronny i wygodny. 14 pięknie urządzonych kabin z łazienkami, każda o powierzchni około 20m2, przestrzeń jadalna na świeżym powietrzu i klimatyzowana jadalnia wewnątrz zapowiadają doskonałą atmosferę na pokładzie, podczas luksusowych wakacji nurkowych.

Blue Manta cabins 1Blue Manta cabins 2Blue Manta CAMERA ROOM

Wyposażenie:

 • 14 kabin z łazienkami
 • w pełni wyposażona kuchnia ze stali nierdzewnej
 • klimatyzacja we wszystkich pomieszczeniach
 • salon z 42’” telewizorem plazmowym, odtwarzaczem DVD i serwerem multimedialnym
 • przestronna jadalnia
 • częściowo zadaszony pokład słoneczny
 • pokład nurkowy z indywidualnymi zbiornikami do płukania sprzętu
 • pomieszczenie dla fotografów

Elektryczność:
Napięcie w sieci wynosi 220V, ale dostępne są adaptery do 110V. Gniazdka w brytyjskim standardzie trójbolcowym i tajskim standardzie dwubolcowym.

Blue Manta SALON

 Blue Manta DIVE DECKBlue Manta 1

Wyposażenie nurkowe:

 • 3 sprężarki Bauer Bajer wydajności 250 l/min
 • system nitroksowy
 • butle z zaworami DIN i INT
 • filtry czystości tlenowej
 • duży wybór sprzętu nurkowego do wypożyczenia

Mieszkanie na Blue Manta

W 14 dwuosobowych kajutach z łazienkami wygodnie podróżować może 22 gości (tylko rejsy na Komodo). Wszystkie kajuty są w tej samej cenie, kto pierwszy wejdzie na pokład ma największy wybór. Cena za osobę bazuje na wykorzystaniu kajuty przez dwie osoby. Każda kabina jest wygodna, przestronna i pięknie urządzona, przywodząc na myśl „dom z dala od domu”, nawet w najbardziej egzotycznych miejscach. Dla tych, którzy preferują podróżowanie samotnie, przygotowaliśmy ekstremalnie przystępną ofertę mieszkania w pojedynkę (szczegóły w cenniku).

Rozkład kajut na Blue Manta

C1, C2, C3 i C4 – kabiny z łazienką i dwuosobowym łóżkiem na górnym pokładzie
C5 i C6 – kabiny z łazienką i dwoma jednoosobowymi łóżkami na górnym pokładzie
C7 i C8 – kabiny z łazienką i dwoma jednoosobowymi łóżkami na głównym pokładzie
C9 i C10 – kabiny z łazienką, łóżkiem dwuosobowym i łóżkiem jednoosobowym na głównym pokładzie
C11 i C12 – kabiny z łazienką i dwoma jednoosobowymi łóżkami na dolnym pokładzie
C13 i C14 – kabiny z łazienką i dwoma jednoosobowymi łóżkami na dolnym pokładzie

cabins

Kuchnia i wypoczynek

EXT DINNING 01Doskonałe jedzenie jest zwykle najważniejszym kryterium wyboru łodzi na safari nurkowe. Na Blue Manta każdy dzień zaczynamy od świeżo wypieczonego chleba i bułeczek. Pięć posiłków dziennie sprawi, że będziesz syty, a Twoje kubki smakowe usatysfakcjonowane ogromną różnorodnością doznań. Przez cały dzień dostępne są przekąski, kawa, herbata, czekolada na gorąco i woda, Nasza ogromna lodówka jest obficie zaopatrzona w napoje chłodzące. Po wcześniejszych ustaleniach jesteśmy w stanie zaspokoić każde wymagania dietetyczne. Przestronna jadalnia daje wybór spożywania posiłków pod dachem. Nasz klimatyzowany salon to doskonałe miejsce, żeby odpocząć oglądając film, czytając książkę lub magazyn, bądź edytując z laptopem na kolanach drogocenne pamiątki z nurkowania.

EXT LOUNGE 02Blue Manta to spełnienie marzeń zapalonych fotografów. Przygotowaliśmy dla nich specjalne pomieszczenie, gdzie znajdą mnóstwo miejsca do przygotowywania swoich aparatów, lamp, obiektywów... Jest też dużo miejsca do przechowywania i ładowania akumulatorów, laptopów i skuterów. Każdy nurek ma do dyspozycji osobisty zbiornik do płukania sprzętu. Zwieńczeniem dostępnej dla gości przestrzeni jest częściowo zacieniony pokład słoneczny. To doskonałe miejsce, żeby złapać opaleniznę, poddać się relaksującemu masażowi, czy uciąć sobie krótką drzemkę.

Właścicielami, operatorami i załogą KM Blue Manta są płętwonurkowie, dlatego też rozumiemy potrzeby i oczekiwania nurków lepiej, niż ktokolwiek. White Manta została zaprojektowana tak, żeby zapewnić komfort nurkom rekreacyjnym. Ogromny pokład nurkowy i profesjonalna organizacja zapewniają możliwość montażu i demontażu sprzętu łatwo i wygodnie. Po każdym nurkowaniu na gości czekają ciepłe ręczniki, gorące napoje i świeże owoce.

Pokład nurkowy wyposażony jest w osobiste zbiorniki do płukania sprzętu, oraz szeroki stół do przygotowywania sprzętu, w tym aparatów fotograficznych.

food 1food1cheesecake

Niesamowite podwodne przygody, które przeżyjesz w Indonezji na pokładzie Blue Manta, staną się jeszcze bardziej wyjątkowe, dzięki wystawnym posiłkom i przekąskom serwowanym przez cały dzień, z których jesteśmy naprawdę dumni. Dzięki trzem doskonałym szefom kuchni, którzy przygotowują nasze posiłki, na pokładzie MV Blue Manta nigdy nie będziesz głodny! 

BBQ Blue MantaFood Blue Mantafood1

Specyfikacja:

- długość: 45m
- szerokość: 9m
- stalowy kadłub
- 3 silniki Yanmar o mocy 826 KM
- prędkość podróżna: 10 węzłów
- 3 agregaty Yanmar
- zbiornik z paliwem: 45000 litrów
- system uzdatniania wody morskiej o wydajności 20 ton/dzień
- zbiornik słodkiej wody: 20 ton

Wyposażenie bezpieczeństwa:

- wszystkie kabiny wyposażone są w głośniki, oraz czujniki dymu i ognia
- wyposażenie nawigacyjne: radar Furuno, nadajnik i odbiornik GPS, echosonda, radio SSB, radio VHF, SART, EPIRB
- standardowe wyposażenie przeciwpożarowe
- 2 trzydziestoosobowe tratwy ratunkowe
- 4 szybkie łodzie z podwójnymi silnikami doczepnymi
- zestaw pierwszej pomocy i zestaw tlenowy
- telefon satelitarny i wi-fi
- ochrona czuwająca w nocy

Doświadczenie

Posiadamy ponadto bogate doświadczenie w obsłudze osób nienurkujących, dzieci a także osób niepełnosprawnych; pracowaliśmy z wszystkimi narodowościami, w różnych środowiskach podwodnych, pośród stale rosnącej liczby nurkowych destynacji.

Nasza łódź, kapitan i cała załoga posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte na wodach Indonezji, w takich miejscach jak Komodo, Alor, Morze Banda, Raja Ampat, a nawet dalej.

Nasz doświadczony zespół nurkowy zapewni Ci profesjonalną opiekę nad i pod wodą, Nurkowania odbywają się w małych grupach, dobieranych pod kątem doświadczenia, uprawnień i zainteresowań.

Pokład nurkowy wyposażony jest w osobiste zbiorniki do płukania sprzętu, oraz szeroki stół do przygotowywania sprzętu, w tym aparatów fotograficznych.

Na pokładzie znajduje się duży wybór kompletnego sprzętu nurkowego, zapewniamy butle z zaworami DIN oraz INT, posiadamy również większe butle dla tych, którzy potrzebują nieco więcej powietrza.

Podczas nurkowania korzystamy ze wsparcia trzech Rabów, które zawsze znajdują się na wodzie, kiedy nurkowie są pod powierzchnią. Dzięki temu możesz zawsze liczyć na wsparcie powierzchniowe, nawet przy najbardziej wymagających prądach.

Komunikacja

Przez większość czasu znajdujemy się w zasięgu sieci komórkowych, ale jest on ograniczony.
Poprzez pokładową sieć wi-fi przez 24 godziny na dobę dostępne jest satelitarne połączenie z Internetem.
W sytuacjach wyjątkowych dostępny jest telefon satelitarny. Numer telefony satelitarnego KM Blue Manta: +65 31526235

Dopłata do pojedynczej kajuty

Osoby podróżujące samotnie i nie chcące dzielić kajuty z obcą osobą dopłacają 10% ceny rejsu. To TYLKO 10% dodatkowych kosztów! (Uwaga: od 2018 roku dopłata będzie wynosić 20%)

Płatności na pokładzie

Prosimy pamiętać o zabraniu wystarczającej ilości pieniędzy na pokrycie wszystkich dodatkowych kosztów. Akceptujemy następujące waluty: dolary amerykańskie, euro, dolary singapurskie i rupie indonezyjskie.
Uwaga: proszę zwrócić uwagę żeby banknoty były w dobrym stanie – NIE zużyte, podarte, czy naznaczone, gdyż w takim wypadku NIE BĘDZIEMY MOGLI ich przyjąć.
Karty kredytowe: TYLKO Visa i MasterCard. Do płatności kartą doliczamy 4,5% opłaty operacyjnej.


Opis nurkowania

Raja Ampat, lub “Czterech Króli” to prawdziwy nurkowy raj, kraina z bajki zagubiona w czasie, gdzie naturalne piękno dominuje nad i pod wodą. Strome, pokryte dżunglą wapienne wyspy, olśniewające białym piaskiem plaże, ukryte laguny i gęste mangowe lasy tworzą Park Narodowy o powierzchni prawie 10 milionów akrów. Pod wodą żyje tu ponad 1000 gatunków ryb i 540 gatunków koralowców, rekiny, manty, żółwie, delfiny a nawet wieloryby znalazły w parku swój dom. Raja Ampat to Święty Gral wśród destynacji nurkowych, z pewnością jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Załoga White Manta zaprasza Cię do odkrycia raju na ziemi.

raja ampat1Raja Ampat DivingRaja Ampat diving

Dlaczego Raja Ampat?

Odwiedzisz jedne z najzdrowszych raf na świecie i zobaczysz niesamowite podwodne scenerie, oraz mnogość podwodnego życia. Słynne miejsce Manta Sandy oraz inne stacje sanitarne mant dają rzadką możliwość spotkania ogromnych oceanicznych mant, które regularnie odwiedzają ten region. Gigantyczne ławice ryb, zapierające dech w piersiach widoki nad i pod wodą – to miejsce jest naprawdę wyjątkowe.

Harmonogram

Pierwszy dzień, wypłynięcie z Sorong (Zachodnia Papua) o godzinie 17:00, lub wcześniej, jeśli wszyscy goście będą na pokładzie i przygotowania do rejsu zostaną zakończone. Transfer z lotniska, lub lokalnego hotelu w dniu wypłynięcia jest darmowy.

8 dni/7 nocy i 22 nurkowania;
Wybierz interesującą Cię długość rejsu i ciesz się spektakularnym nurkowaniem w najbardziej zróżnicowanym miejscu nurkowym na świecie. To będzie podróż, której nigdy nie zapomnisz.

Ostatni dzień, powrót do Sorong (Zachodnia Papua) o godzinie 6:00. Po śniadaniu i pożegnaniu na pokładzie, przewieziemy Cię na lotnisko tak, żebyś zdążył na czas się odprawić, lub do wybranego lokalnego hotelu.

Ostatnie nurkowanie kończymy o godzinie 12:00 przedostatniego dnia rejsu. Potem masz mnóstwo czasu na odpoczynek i relaks podczas rejsu powrotnego do Sorong, gdzie spędzimy ostatnią noc na pokładzie White Manta. Dzięki temu przerwa przed lotem samolotem wyniesie przynajmniej 18 godzin (zgodnie z zaleceniami PADI).

Cena 4000 USD zawiera:

- zakwaterowanie (wszystkie noclegi na łodzi)
- 5 posiłków dziennie na łodzi
- herbata, kawa, owoce, przekąski, ręczniki
- wszystkie nurkowania
- opieka przewodnika nurkowego
- 12l butla z powietrzem
- balast i pas balastowy
- transfery z i na lotnisko Sorong (SOQ), lub z i do lokalnego hotelu (tylko na terenie Sorong)

 

Cena nie zawiera:

- podróż do Sorong
- noclegi/zakwaterowanie na lądzie
- wypożyczenie sprzętu nurkowego
- ubezpieczenie nurkowe/podróżne
- opłaty parkowe
- nitroks
- większa butla
- napoje chłodzące, piwo, wino, kawa z ekspresu
- masaże
- kursy PADI

 

Centrum Nurkowe Divemania

ul. Jagny 16 A 
 
02-406 Warszawa 

email: nurkowanie@divemania.pl
 
tel.: +48 660 490 010
 
 Rachunek bankowy: 
 mBank 06 1140 2004 0000 3102 7963 0545
 

 

czynne: poniedziałek     15:00 - 19:00
             wtorek - piątek  12:00 - 19:00

NIP: 951-239-62-24

email: nurkowanie@divemania.pl
www: www.divemania.pl
facebook: www.facebook.com/divemania/

Zapisz sie do naszego newslettera

informacje o wyjazdach i kursach