Sylwestrowe safari nurkowe aż do Dahabu!

Dotychczas safari nurkowe po Morzu czerwonym odbywały się na południe (trasa rafowa) lub północ (rafowo-wrakowa). Chcąc odkryć kultowe na całym świecie miejsca nurkowe Dahab, trzeba było jechać na oddzielną wyprawę. My łamiemy stereotypy! Zapraszamy na safari północne aż do Dahab! A po drodze IMPREZA SYLWESTROWA!

Wspaniałe połączenie nurkowań wrakowych, na przepięknych rafach parku narodowego Ras Mohammed oraz w kultowych miejscach Dahab takich jak legendarny Blue Hole czy Canyon!

 DSC6305 resizenurkowanie wrakdahab nurkowanie wyjazdblue hole
Park Narodowy Ras Mohammed

Park Narodowy Ras Mohammed to chyba jedno z najgęstszych skupisk rafy i zwierząt przypadający na metr kwadratowy dna. Po każdym nurkowaniu masz wrażenie, że odbyło się ono w akwarium. Ponadto jest to częste miejsce spotkań z rekinami.
Ras Mohammed leży na samym południowym skrawku półwyspu Synaj i wraz z wyspą Tiran oraz rafą Shark & Yolanda tworzą jedno z najbardziej znanych miejsc nurkowań rafowych na świecie. Poza rekinami, spotkacie tu licznie występujące stada barakud, jackfish oraz płaszczek. Wśród mieszkańców tych okolic znajdziemy, przy odrobinie szczęścia, także majestatycznie poruszające się manty i delfiny.

Na rafie Yolanda zanurkujesz na cypryjskim wraku, który zatonął w 1980 roku. Co zabawne, nurkowanie odbywa się wśród rozsypanego po dnie ładunku statku, do których należą toalety, umywalki a także skrzynie po whisky.

Anemone City To popularne miejsce, gdzie możemy nurkować wśród przepięknych koralowców w towarzystwie błazenek, znanych wszystkim jako rybki Nemo

Jackfish Alley to doskonałe miejsce na relaksujące nurkowanie w prądzie, podczas którego możemy podziwiać ciekawe formacje skalne pokryte koralowcami oraz dwie małe jaskinie. Towarzyszyć nam będą jackfish (karanksy), Glassfish, bluespotted stingrays (płaszczki) oraz rogatnice. Przy odrobinie szczęścia można zaobserwować niegroźne Whitetip reef skarks (białe rekiny rafowe) oraz manty.

Dahab

Nie bez powodu Dahab od dziesięcioleci przyciąga nurków z całego świata - znaleźć tu można miejsca po prostu piękne, ale również jedyne w swoim rodzaju, gwarantujące niezapomniane emocje. Niewiele jest na naszej planecie miejsc, gdzie pod wodą znajdziemy tak dużą różnorodność na tak niewielkiej przestrzeni. Blue Hole & Bells to liczące około 10 000 lat zapadlisko krasowe, którego dno spoczywa na głębokości 100 m i pod tzw. Arch’em schodzi głębiej na otwarte morze. To tu jest ustanawiana znaczna większość rekordów świata w nurkowaniu głębokim. Widziany z góry Blue Hole przypomina wielki atol, natomiast pod wodą ma kształt zwężającego się ku głębokości leja. To jedno z tych miejsc nurkowych, które budzi respekt i zostaje zapamiętane przez każdego nurka.
Na około 55 m w zboczu Blue Hole’a rozpoczyna się Arch schodzący aż do samego dna. Jest to ogromna dziura w zboczu tworząca jakby łuk, przez który można wypłynąć na otwarte morze. To jedna z legendarnych atrakcji nurkowych przyciągających nurków technicznych z całego świata. Bells to pionowe pękniecie w skale, którym „spływa się” wzdłuż skalistego zbocza niedaleko Blue Hole. Widok promieni słonecznych przebijających przez Bells’y tworzy malowniczy podwodny widok. Po przepłynięciu Bellsów nurkujemy na zboczu rafy, prowadzącej nas wprost do wnętrza Blue Hole’a.

Canyon

Popularny Kanion to pękniecie tektoniczne w dnie. Miejsce to robi ogromne wrażenie i jest dostępne do obejrzenia już dla nurków OWD (zaczyna się na 14 m). Kolejny poziom to 30 m na piaszczystym dnie rozległego kanionu. Tam można podziwiać majestatyczną grę promieni słonecznych wpadających przez sklepienie formacji. To też częste miejsce nurkowań nocnych, gdzie przy niewzburzonym morzu można podziwiać księżyc z dnia kanionu oraz świecące oczy ryb i krewetek. Naokoło samego kanionu, zanurkujesz na przepięknej rafie z mnóstwem różnych gatunków ryb, a nawet żółwi.

Opis łodzi:

Łódź safari MV Tala to najwyżej klasy łódź wykończona w bardzo nowoczesnym stylu. Tala oferuje 11 klimatyzowanych, dwuosobowych kabin, każda z własną łazienką. Do dyspozycji gości są jest jadalnia, klimatyzowany salon wyposażony w sprzęt audio i DVD, pokład słoneczny. Na pokładzie znajduje się także strefa relaxu z wygodnymi pufami oraz bar. Pościel i ręczniki w cenie.

  • Przestronna
  • Dwuosobowe kajuty dla 20 nurków
  • Klimatyzacja w każdej kajucie
  • Długość 36 m

tala lodztala jadalniakajuta tala

tala relaxtala kajutatala salon


Termin: 28 grudnia 2017 - 4 stycznia 2018

Cena: (FIRST MINUTE! Przy rezerwacji do 22.10 - 5400 PLN) 
po 22.10 5900 PLN


Cena safari obejmuje:
- przelot na trasie Warszawa - Hurghada - Warszawa (możliwość wylotu z innych miast)
- transfery lotnisko - łódka - lotnisko
- 7 nocy na łodzi safari MV Tala (ostatnia noc na łodzi lub w hotelu)
- 6 dni nurkowych (min. 3 nurkowania dziennie, pierwszego i ostatniego dnia 2 nurkowania)
- butle i balast
- opieka polskiego instruktora Divemanii
- pełne wyżywienie i napoje bezalkoholowe
- impreza Sylwestrowa :)

Cena nie obejmuje:
- opłaty portowe i paliwowe 60 EUR
- opłaty za wizę (płatne na lotnisku) 25 USD 
- wypożyczenie sprzętu nurkowego poza butlą i balastem (100 zł/element/wyjazd; suchy skafander 500 zł/wyjazd; ocieplacz do suchego 250 zł/wyjazd)
- wydatki własne
- alkohol
- napiwki dla załogi (zwyczajowo około 70 EUR)
- nitrox
- ubezpieczenie nurkowe

Rezerwacje: www.divemania.pl/sylwester-zapisy

Warunki płatności:

wpłata I - 1700 PLN w ciągu 14 dni od dnia rezerwacji
wpłata II - 1500 PLN do 6 listopada 2017 
wpłata III - 2200 PLN + opłaty portowe do 14 grudnia 2017

Pytania?
honorata@divemania.pl
660490010

 

 

Centrum Nurkowe Divemania

ul. Jagny 16 A 
 
02-406 Warszawa 

email: nurkowanie@divemania.pl
 
tel.: +48 660 490 010
 
 Rachunek bankowy: 
 mBank 06 1140 2004 0000 3102 7963 0545
 

 

czynne: poniedziałek     15:00 - 19:00
             wtorek - piątek  12:00 - 19:00

NIP: 951-239-62-24

email: nurkowanie@divemania.pl
www: www.divemania.pl
facebook: www.facebook.com/divemania/

Zapisz sie do naszego newslettera

informacje o wyjazdach i kursach