Wyprawa Nurkowa do Portofino

Portofino to urokliwe, a zarazem ekskluzywne, włoskie miasteczko leżące na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego w regionie Ligurii.
Jest to także całoroczna destynacja dla nurków z całego świata. Temperatura wody w okresie letnim dochodzi do 26 - 27 stopni.

Oferta skierowana jest za równo do nurków rekreacyjnych jak i technicznych (w tym rebreatherowych).

W planach m.in.:

Podwodny Rezerwat Portofino

Nurkowe okolice Portofino od zawsze uznawane były za unikalne miejsce w rejonie Morza Śródziemnego ze względu na różnorodność i piękno podwodnej fauny i flory, gdzie dodatkowo widoczność sięga często 20 m. Podczas wyjazdu będziemy nurkować m.in. w narodowym rezerwacie morskim, na przepięknych rafach, ściankach i formacjach skalnych oraz na wyjątkowo majestatycznych wrakach.

Christ of the Abyss

Magiczne miejsce! Tuż obok majestatycznego klasztoru zatopiona została na 15 m. figurka Chrystusa, wykonana z brązu ku pamięci tym, którzy zginęli na morzu. Widok zapierający dech w piersiach - miejsce godne odwiedzenia dla każdego nurka.

Wrak Mohawk Deer

Kanadyjski transportowiec leżący w zakresie głębokości 15 - 50 m. Zatonął w czasie potężnego sztormu w 1967 roku. Zachowany w rewelacyjnym stanie jest wciąż celem nurkowym dla wielu.

Wrak Haven

We włoskiej Ligurii na głębokości pomiędzy 33 a 88 metrów spoczywa największy wrak świata liczący ponad 300 metrów długości, wybudowany w 1973 roku. W 1986 roku bez poważnych konsekwencji wszedł na mieliznę u wybrzeży Indonezji oraz został trafiony irańską rakietą. Co ciekawe w tym zdarzeniu, nikt nie zginął. Dopiero 11 kwietnia 1991 roku o godzinie 12:30 nastąpiła katastrofa. Zawiódł układ napełniania zbiorników gazem obojętnym. Zatonięcie wraku było największą katastrofą ekologiczną, jaka kiedykolwiek wydarzyła się na Morzu Śródziemnym. Jednak z czasem wrak tankowca przekształcił się w jedno z najciekawszych miejsc nurkowych. Tysiące nurków przybywa tutaj tłumnie każdego roku, podziwiając ten zapierający dech w piersiach wrak, spoczywający spokojnie w morzu naprzeciw miasteczka Arenzano. Jest on jednak tak ogromny, że tak naprawdę odkryto dopiero niewielką cześć tego podwodnego labiryntu.

a także: wrak Bolzaneto, wrak UJ 2216, Calabria, La Foce czy wrak Genova.

Zakwaterowanie

Będziemy mieszkać w urokliwym hoteliku, leżącym kilka minut spaceru od bazy nurkowej. Hotel posiada 2,3 i 4-ro osobowe pokoje z łazienką a codziennie prawdziwie włoskie, organiczne śniadanie :) Do dyspozycji gości są także rowery (bez opłat) oraz WiFi. To malownicze miejsce spowoduje, że będziesz chciał tu wrócić.

Termin: 1 - 8 październik 2016

Cena: 5690 PLN

W cenie:
• przelot na trasie Warszawa - Genua - Warszawa (możliwość lotu z innych miast)
• transfer bagaży z lotniska do hotelu
• zakwaterowanie w hotelu Flory** ze śniadaniami
• opieka polskiego instruktora Divemanii
• pakiet 10 nurkowań (5 dni) dla nurków rekreacyjnych oraz 5 nurkowań dla nurków technicznych
• wypożyczenie butli i balastu na miejscu
• opłaty parkowe w bazie

Cena nie zawiera:
• wypożyczenia pozostałego sprzętu poza butlą i balastem (100 zł/element za wyjazd; suchy skafander 100 zł/dzień nurkowy)
• ubezpieczenia nurkowego
• wycieczek fakultatywnych i biletów wstępu
• dodatkowych nurkowań poza pakietem
• gazów do nurkowań technicznych

Ceny gazów (za 1000l):
Tlen - 8 EUR
Hel - 25 EUR
Powietrze - 4 EUR

Zapisy: www.divemania.pl/Portofino-zapisy

Pytania?

honorata@divemania.pl
660490010 

Centrum Nurkowe Divemania

ul. Jagny 16 A 
 
02-406 Warszawa 

email: nurkowanie@divemania.pl
 
tel.: +48 660 490 010
 
 Rachunek bankowy: 
 mBank 06 1140 2004 0000 3102 7963 0545
 

 

czynne: poniedziałek     15:00 - 19:00
             wtorek - piątek  12:00 - 19:00

NIP: 951-239-62-24

email: nurkowanie@divemania.pl
www: www.divemania.pl
facebook: www.facebook.com/divemania/

Zapisz sie do naszego newslettera

informacje o wyjazdach i kursach