Budapeszt

Data rozpoczęcia

10 kwiecień 2025

Data zakończenia

13 kwiecień 2025

koszt:

590 euro

zaliczka:

500pln


Budapeszt - stolica i największe miasto Węgier, położone w północnej części kraju, nad Dunajem. Formalnie stworzony został w latach 1872–1873 z trzech połączonych ze sobą miast: Budy i Óbudy na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu – na lewym.

Nasz plan to 2 dni nurkowe:

1. Kőbánya Mine

2. Molnar Janos Cave

Ruszmy w czwartek rano z Warszawy by po około 9 godzinach jazdy dotrzeć na miejsce zakwaterowania - hotelu w Budapeszcie. Wieczór przeznaczymy na spacer po mieście, rejs statkiem po Dunaju i kolację.

Piątek i sobota - po 2 nurkowania dziennie.

W sobotę po nurkowaniach planujemy wizytę w łaźniach Széchenyiego – największym kompleksie term i basenów w Europie, położony w parku Városliget. Wody do kąpieli zawierają sód, wodorowęglan wapnia i magnezu, siarczany, fluorki. Woda pitna zawiera wodorowęglan wapnia i magnezu, chlorki, siarczany i fluorki. Wody pomagają głównie na choroby stawów, brak wapnia w kościach, problemy z żołądkiem, nerkami, pęcherzykiem żółciowym - czyli idealne dla nas 🙂 W niedzielę po śniadaniu planowany powrót do Warszawy (chyba, że powstanie silna grupa turystyczno-krajoznawcza - wszystko do ustalenia).

Wszystkie nurkowania rekreacyjne - NIE SĄ WYMAGANE UPRAWNIENIA JASKINIOWE

Wszystkie nurkowania z lokalnym przewodnikiem w grupie max 4 osób.

Wymagania: AOWD, DEEP, zestaw dwubutlowy (twin lub SM) + doświadczenie w tej konfiguracji.

Kőbánya Mine

Po wschodniej stronie Budapesztu znajduje się labirynt wapiennych korytarzy i sal czyli kopalnia Kőbánya. Wiele budynków miasta, zostało zbudowanych z wapienia wydobywanego z tej kopalny. W późniejszych czasach producenci win używali jej jako piwnic a od XX wieku właścicielem tego miejsca był browar Dreher. Podczas II wojny światowej mieściła się tu ukryta fabryka silników do samolotów. Obecnie, niektóre sale i korytarze znajdują się pod wodą, więc można w nich nurkować w zimnej ale i krystalicznie czystej wodzie. Większość z tych zalanych przemysłowych części kopalni mogą odwiedzać tylko certyfikowani nurkowie jaskiniowi ale jedno miejsce jest dostępne dla wszystkich nurków. Nie należy się spodziewać typowego nurkowania w kopalni. W większości są to w zasadzie zalane pokoje i korytarze fabryki więc nie znajdziemy tam szyn tylko schody. Ale i tak jest magicznie a nurkowanie w zalanych korytarzach pozostanie na długo w pamięci.

Molnar Janos Cave

Nurkowanie w jaskini Molnár János jest wyjątkowe, ponieważ woda jest ciepła (20-28 stopni Celsjusza) przez cały rok i krystalicznie czysta a na wapiennych ścianach znajdują się ekscytujące formacje kamienne i kryształowe. W jaskini nie ma silnych prądów, woda płynie bardzo powoli. Jaskinia jest oporęczowana i doskonale przygotowana nawet dla tych osób, dla których będzie to pierwsze jaskiniowe doświadczenie.

Zakwaterowanie:

Hotel w Budapeszcie w okolicach centrum, pokoje 2-3 osobowe ze śniadanie.

Cena wyjazdu 590 euro zawiera: 

 • zakwaterowanie - 2 noclegi w hotelu ze śniadaniami
 • opłaty bazowe
 • gazy na 4 nurkowania
 • opieka Instruktora CN Divemania
 • opieka lokalnego przewodnika
 • zabezpieczenie medyczne w zestaw tlenowy

Cena wyjazdu nie zawiera:

 • kosztów transportu (możliwy dojazd naszym busem - 105 euro)

 • wypożyczenia sprzętu nurkowego

 • wyżywienia innego niż śniadania
 • kosztów wstępu do atrakcji turystycznych i innych wydatków własnych
 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (ubezpieczenie możliwe do załatwienia w naszym centrum nurkowym)

Uwaga! 

 • Nurkowania w  Kőbánya Mine i Molnar Janos Cave wymagają używania zestawów dwubutowych - nie są one wliczone w cenę wyjazdu.
 • Nurkowanie w Kőbánya Mine wymaga użycia na jednym nurkowaniu stage - koszt wypożyczenia stage i automatu nie jest wliczony w cenę wyjazdu

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości: 500 zł. W wypadku ograniczonej liczby miejsc - decyduje kolejność wpłat. 
Dane do płatności - Grupa Nurkowa Divemania
mBank 52 1140 2004 0000 3802 7969 0387 (w tytule prosimy podać imię i nazwisko oraz dopisek "Budapeszt").

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podobne wyjazdy