Meksyk - z wizytą w basenach Majów

Data rozpoczęcia

31 październik 2021

Data zakończenia

12 listopad 2021

koszt:

pln13 590

Zapraszamy serdecznie na niezapomnianą wyprawę do krainy Majów, krystalicznie czystej wody, nachosów i papryczki chili.

Zacznijmy jednak od tego co głównie nas ciągnie – czyli cenotów – systemu jaskiń, które przesączająca się przez wapienne podłoże woda deszczowa rzeźbiła przez tysiące lat. Powstały w ten sposób ogromne hale z bogactwem różnych form krasowy takich jak stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, draperie czy zasłony. W skutek podniesienia się wód gruntowych jaskinie zostały zalane i stanowią teraz największą tego typu atrakcję na świecie. Światło słoneczne wpadające przez szczeliny w mroczną otchłań podkreślając bajkowe kształty formacji skalnych i minerałów widocznych na ścianach jaskiń na długo pozostaje w pamięci. Będziemy mieli również możliwość zanurzyć się w haloklinie – miejscu mieszania się wody słodkiej i słonej.   

Planujemy odwiedzić najwspanialsze miejsca półwyspu – cenoty opisywane jako cuda natury, wpisane na niejedno TOP 10 podróżników i nurków. W planach między innymi: Casa cenote, Dos Ojos, Angelita, Carwash, Chac Mol, Kukulcan, Tajma Ha, Eden, Gran Cenote, Calavera, Dreamgate. A to wszystko otoczone tropikalną dżunglą…

Wszystkie nurkowania obsługiwane są przez lokalną bazę nurkową i są prowadzone przez lokalnego przewodnika. Większość nurkowań odbywa się w przedziale głębokości 5-15m (ale nie głębokości są na tych lokalizacjach najważniejsze).

Podczas wyjazdu oprócz zanurkowania w najpiękniejszych podwodnych miejscach Meksyku posmakujemy lokalnej kuchni oraz poznamy kawałek historii. Zakwaterowani będziemy w Playa Del Carmen, leżącego nieopodal Tulum – miasta Majów, położonym na klifie morza Karaibskiego, które jako pierwsze zostało w XVI wieku odkryte przez konkwistadorów.

Dni wolne przeznaczymy – według upodobań – na odpoczynek ma piaszczystych plażach i kąpiele w Morzu Karaibskim, zwiedzanie Chichen Itza - najlepiej zachowanego ośrodka Majów na półwyspie Jukatan, miasta Majów Coba z najwyższą piramidą Nuhoch Mul a może nawet uda się dotrzeć do miasta Uxmal z ołtarzem jaguarów i piramidą wróżbity… Można je będzie też przeznaczyć na nurkowanie na rafie w okolicach Playa Del Carmen.

Hotel Colibri Beach Resort

Colibri Beach znajduje się w samym sercu Playa del Carmen przy słynnych plażach Riviera Maya. Posiada 25 pokojów i 5 domków w stylu Cabanas.

Większość pokojów posiada widok na tropikalny ogród, ale niektóre z nich także na morze! Pokoje w hotelu urządzone są w pięknym, rustykalnym, meksykańskim stylu.

Wyposażone są w prywatną łazienkę, 2 pojedyncze łóżka, klimatyzację, telefon, sejf,  wiatrak, telewizor, bezprzewodowy Internet, małą lodówkę oraz balkon z hamakiem!!

Hotel serwuje śniadania w stylu amerykańskim na które składa się kawa, sok ze świeżo wyciskanych owoców lub talerz owoców, chleb, masło, dżem oraz jajka w dowolnej postaci (jajecznica, omlet, jajka na twardo etc.)

Hotel oferuje także usługi masażu, wypożyczalnię samochodów, wypożyczalnię rowerów. Plaża znajduje się bezpośrednio przy hotelu. Goście Colibri Beach są zawsze mile widziani w klubie Lido, gdzie czeka na nich muzyka i zabawa do białego rana! Lido oferuje doskonałe jedzenie i pyszne drinki na plaży, wszystko w bardzo przystępnych cenach. Personel zarówno hotelu jak i klubu plażowego służy pomocą w każdej sprawie!

Będąc w samym centrum Playa del Carmen – w hotelu Colibri Beach, macie zapewniony łatwy dostęp do wszystkich restauracji, klubów, sklepów i barów na słynnej 5th Avenue znajdującej się tuż za rogiem wycieczek.


Dia de Los Muertos  - 02.11.2021

 Meksykanie są jednym z najbardziej religijnych narodów na świecie, ale co ciekawe od wieków umiejętnie łączą pogańskie wierzenia swoich praprzodków z religią katolicką. Kult śmierci jest bardzo mocno zakorzeniony w ich kulturze. Jednym z najważniejszych i najbardziej barwnych świąt w Meksyku jest obchodzony w dniach 1-2 listopada Día de Muertos – Dzień Zmarłych.

Meksykanie wierzą, że od północy 31 października dusze zmarłych dzieci schodzą na Ziemię z nieba i ponownie łączą się ze swymi rodzinami w dniu 1 listopada, a dusze zmarłych dorosłych przychodzą z wizytą 2 listopada. W tym czasie rodziny ustawiają w domach ołtarze ku czci (zwane ofrenda) swych bliskich, przystrojone kolorowymi, świeżymi kwiatami, świecami i ulubionymi potrawami zmarłych. Zgodnie z tradycją ofrenda powinna mieć 7 stopni, czyli tyle, ile dusza zmarłego musi pokonać poziomów, by zaznać wiecznego spokoju.

Zaproszonych gości częstuje się pan de muerto – lekko słodkim chlebem, wypiekanym specjalnie na tę okazję. Rodzina i przyjaciele zmarłego jedzą, wspominają, piją tequilę i świętują życie. Najczęściej nie zamykają drzwi, ponieważ wierzą, że nigdy nie wiadomo kto może przynieść ze sobą dusze ukochanej zmarłej osoby. Następnie z domów rodziny przenoszą się na cmentarze, gdzie zabierają kosze pełne jedzenia i często spędzają tam całą noc, by przy muzyce kultywować pamięć o tych, którzy już odeszli.

Ramowy Program wjazdu:*

 • Dzień 1: wylot z Polski / przylot i  zakwaterowanie w hotelu
 • Dzień 2 do 6:  po 2 nurkowania dziennie  w najsłynniejszych cenotach
 • Dzień 6: Dia De Los Muertos - udział w slynnych i hucznych obchody święta zmarłych.
 • Dzień 7: czas wolny/opcjonalne wycieczki / opcjonalne nurkowanie na rafie w okolicach Playa Del Carmen
 • Dzień 8 do 9: po 2 nurkowania dziennie w cenotach
 • Dzień 11: Wczesny wyjazd na wycieczkę ze zwiedzaniem – piramida Chichen Itza, przyjazd do Punta Laguna: pokaz ceremonii Majów, spacer po dżungli w poszukiwaniu spider monkyes, krótkie pływanie kajakiem, zjazd tyrolką i pływanie w magicznej cenocie zjeżdżającej na linie! 
 • Dzień 12: Całodzienna wycieczka do rezerwatu Rio Lagartos – sanktuarium różowych flamingów i lagun solankowych (rejs łodzią), przejazd do ruin Ek Balam – jadnych z najpiękniejszych ruin Majów ukrytych w dżungli, kąpiel w pobliskim “Cenote X’Canche”
 • Dzień 13: wylot do Polski

* Program wyjazdu może ulec zmianie w związku ze zmianą godzin wylotów lub uwarunkowań lokalnych.

CENA: 13 690 zł 

Cena zawiera:

 • przelot na trasie WAW - CAN – WAW 
 • transfery z i na lotnisko w Meksyku
 • 12 noclegów w hotelu Colibrli Beach Resort w standardzie 4 gwiazdkowym w Playa Del Carmen w pokoju 2 osobowym ze śniadaniem.
 • 7 dni nurkowych w Cenotach (2 nurkowania dziennie) prowadzonych przez lokalną bazę nurkową
 • 2 dni zwiedzania okolicznych atrakcji zgodnie z planem
 • opłaty za wejścia do Cenot
 • posiłek pomiędzy nurkowaniami
 • opiekę polskiego instruktora Divemanii
 • podstawowe ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia (bardzo tanie w lokalnych knajpkach) poza śniadaniami.
 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (ubezpieczenie DAN w opcji na 14 dni lub 365 dni do nabycia w naszym centrum)
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego

Warunki Rezerwacji!!!

Zaliczka: 2.500,00zł – płatna w dniu dokonania rezerwacji

Zaliczka: 3.500,00zł – płatna do 10.05.2021,

Zaliczka: 3.500,00zl – płatne do 16.07.2021

Dopłata pozostałej kwoty na 40 dni przed wylotem 

nr konta:

Grupa Nurkowa Divemania
mBank 06 1140 2004 0000 3102 7963 0545

(w tytule prosimy podać imię i nazwisko oraz dopisek "ale meksyk")

Wyślij
październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podobne wyjazdy