Raja Ampat

Data rozpoczęcia

30 styczeń 2025

Data zakończenia

9 luty 2025

koszt:

2.990 USD + 9.800 pln

zaliczka:

4 000pln
BRAK MIEJSC ;-(

Raja Ampat oraz wyspa Misool - Serce Trójkąta Koralowego – Papua Zachodnia

Główne atrakcje:

 • Największa morska bioróżnorodność – od koników morskich po drapieżniki
 • Centrum Światowego Trójkąta Koralowego – nurkowy raj na ziemi... a właściwie pod wodą ;)
 • Komfortowa i piękna łódź Mola Mola 1
 • Gigantyczne ławice tuńczyków, mant, barakud, oraz spotkanie z rekinem dywanowym
 • Od 2002 roku miejsce wpisana na Listę UNESCO
 • Przy odrobinie szczęścia -> snorkeling w Jeziorze Meduz!
 • Oszałamiający świat makro i critters’ów – gratka dla fotografów
 • Wyspa Misool – spektakularne nurkowania na trasie naszego safari…
Raja Ampat... nurkowy Everest! Miejsce z największą bioróżnorodnością na Ziemi nieustannie zachwyca!! Archipelag Raja Ampat położony w zachodniej części indonezyjskiej Papui (Iran Jaya), składa się z czterech głównych wysp: Waigeo, Misool, Salawati, Batanta i ponad tysiąca wysepek o charakterze krasowym, które zamieszkuje około pięćdziesiąt tysięcy ludzi. W rejonie wysp Raja Ampat możemy spotkać 1 223 gatunków ryb, w tym 25 endemicznych gatunków ryb, 600 gatunków korali twardych (10 razy więcej niż na całych Karaibach), 75% wszystkich znanych gatunków korali, 57 gatunków Mantis Shrimp, 13 gatunków morskich ssaków, 5 gatunków zagrożonych żółwi morskich. Dla nas, nurków Raja Ampat to miejsce, w którym spełniają się wszelkie nurkowe marzenia. Marzenia i przepięknej wodzie, pełnej wspaniałych, kolorowych raf, ale i wielkich przedstawicieli marzeń każdego nurka: koników morskich, mant, rekinów wielorybich, rekinów młotów oraz rekinów Wobbegong... czy to wszystko pozostawia jeszcze jakieś wątpliwości, aby tu zanurkować?
 

W którą stronę nie spojrzycie, zobaczycie tylko błękit - jasnobłękitne niebo i ciemnobłękitne morze. Macie wrażenie, że jesteście pośrodku pustki... w rzeczywistości jesteście pośrodku morza Sulu, w zachodniej części archipelagu Filipińskiego, w drodze do Parku Morskiego Tubbataha! 

W obrębie tego, wpisanego w 1993 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO parku znajdują się jedyne dwa atole koralowe Filipin. Pod powierzchnią wody ujrzycie strome ściany otaczające owalną rafę porośniętą gąbkami i pięknymi formacjami koralowymi, a na otwartych wodach spotkacie gości z pełnego oceanu - rekiny rafowe, barrakudy i tuńczyki. Rafy atolu Tubbataha to niewątpliwie miejsce odpowiednie dla miłośników dużych zwierząt. 

Serdecznie zapraszamy na naszą niezwykłą wyprawę, która odsłoni przed Wami najlepsze i najsłynniejsze miejsca nurkowe Filipin!

Ramowy program imprezy:*

10.01 (środa)

 • zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2-5h przed wylotem, 
 • odprawa paszportowo-bagażowa, 
 • przelot do Dżakarty.

11.01 (czwartek) - Lądowanie na lotnisku w Dżakarcie

 • czas wolny w stolicy Indonezji, 
 • oczekiwanie na lot wewnętrzny, 
 • odprawa paszportowo – bagażowa, 
 • przelot do Sorong (Papua Zachodnia) – czas lotu ok. 4,5h /2h różnicy czasu.

12.01 (piątek) - Lądowanie w Sorong. 

 • przedstawiciel łodzi będzie czekał na Państwa przy wyjściu z hali przylotów i przetransferuje Państwa na pokład łodzi, 
 • zakwaterowanie w kajutach, poznanie zasad panujących na łodzi i plan safari, lunch, czas na kawę i herbatę, kolacja, nocleg.

13-14.01 (sobota - niedziela) - Fiabacet (Missol)

 • pobudka, o godz.06:00 lekkie śniadanie, odpraw nurkowa, 
 • 07:00 – pierwsze nurkowanie, 
 • ok godz, 08:30 śniadanie, czas wolny, 
 • 10:00 – drugie nurkowanie, 
 • powrót na lunch na godzinę 12:00, 
 • 14:00 – trzecie nurkowanie, czas na relaks i popołudniową herbatę. 
 • 17:00 – czwarte nurkowanie przy zachodzie słońca, 
 • kolacja o godzinie 19:00. 

„Whale rock” jest najbardziej wysuniętym na zachód miejscem do nurkowania w łańcuchu wysp Fiabacet i jednym z najpiękniejszych systemów rafowych na Raja Ampat. Patrząc od południa, największa wyspa Fiabacet wygląda jak karykatura ogromnego wieloryba unoszącego się na powierzchni. To będzie idealna okazja do obserwacji przepięknych ławic ryb, ślimaków nagoskrzelnych i innych bezkręgowców. Wschodnia część skały Nudi która znajduje się pod wodą jest kolejnym świetnym dive spotem. Tutaj zobaczymy kolonie ślimaków Convict Blennies skupione wokół morskich wachlarzy gorgonii, podczas gdy duże żółwie zielone i szylkretowe przemierzają niebieską toń oceanu. Niezliczone gatunki miękkich koralowców i gorgonii spływają kaskadami po zboczach, a pomiędzy nimi możemy wypatrzeć prześliczne kraby dekoratorskie i duże krewetki. 

15.01 (poniedziałek) - Wayilbatan (Missol)

 • dziewicza i piękna rafa, pełna koników morskich, ośmiornic, ławic różnokolorowych ryb! 

16.01 (wtorek) - Boo Rock i Boo Point

 • miejsca zawdzięczają nazwę dwóm otworom wyglądającym jak oczy przez które można przepłynąć z powierzchni, pod taflę wody. Przepiękna rafa zachwyci bez reszty, wokół której pływają stada żółtych batfishów, napoleony, bump head parrot fish czy żółwi! :)

17.01 (środa) - Wyspa Daram

 • nurkujemy w tzw. Candy Store bo miejsce to sprawie, że czujesz się jak w sklepie ze słodyczami;) Koralowe ściany tego miejsca sprawią, że będziecie oszołomieni pięknem tego miejsca! Groupery, barrakudy cytrynowe, anthiasy, fizyliery – to wszystko w ilościach ogromnych! Powalczymy trochę z prądem, ale dla takiego widoku – warto!:)

18.01 (czwartek)

 • to kolejny dzień gdzie zobaczymy pod wodą nieskończone rafy koralowe, rozejrzymy się z szarym rekinem rafowym, oglądając przy okazji cejsowate, barrakudy i łososie hawajskie! Pomiędzy nurkowaniami, udamy się na małą, lądową przygodę, aby wspiąć się po schodach „Stairway to Heaven” na punkt widokowy aby podziwiać panoramnę Piaynemo!  Bądźcie uważni – pod Wami, w lagunie często pojawiają się „baby blacktip sharks”!!: )) Dla chętny czeka butelka zimnego piwa, a dla spragnionych nurkowania – nurkowanie nocne (uzależnione decyzją kapitana). Będziemy szukać słynnego Walking Shark, w towarzystwie Pipefish, Decorator Crabs, Bumblebee shrimps i Wunderpus! 
 • ponadto, w programie mamy dla Was również…. jezioro pełne meduz Cassiopea! Jellyfish lake :)

19.01 (piątek)

 • w boskim Arborku znajduje się miejsce zwane Manta Point, w którym postaramy się pokazać Wam cudowne, ogromne manty rafowe lub oceaniczne!! Wody pełne planktonu i meduz to idealne środowisko dla tych zwierząt. Przygotujcie aparaty i GoPro! :) 

 20.01 (sobota) - Blue Magic i My Reef

 • odkryjemy przed Wami jedne z największych skupisk dużych ryb w Raja Ampat. W tych miejscach gromadzą się duże ławice trevalli, barakud, tuńczyków i lucjanowatych! Można również zobaczyć duże szare rekiny rafowe! To będzie „zupa rybna”! :)

21.01 (niedziela)

 • śniadanie, Wykwaterowanie z pokładu łodzi, Transfer na lotnisko, odprawa paszportowo – bagażowa Przelot do Dżakarty, czas wolny – uzależniony godzinami przelotu, Odprawa paszportowo bagażowa, Wylot do Polski, Lądowanie na lotnisku w Warszawie 22.01.2024, Zakończenie imprezy.

* Dokładny program imprezy uzależniony jest od aktualnych godzin przelotów oraz warunków panujących na morzu

Opis łodzi M/Y Mola Mola 1

Łódź Mola Mola to piękny, drewniany jacht o długości 32,5 m, zbudowany w 2018 roku z drewna „iron wood”, oraz drewna tekowego. Mola Mola wyposażona jest w osiem stylowych sypialni: dwóch sypialni dwuosobowych z łóżkiem małżeńskim na górnym pokładzie z łazienką, oraz sześciu sypialni typu twin, wraz z łazienką i umywalką w każdej sypialni. Wszystkie zostały zaprojektowane w stylu indonezyjskim, są przestronne i bardzo komfortowe.

Mola Mola 1 to idealna propozycja dla miłośników safari nurkowego. Pomiędzy nurkowaniami będziemy mogli delektować się smaczną kuchnią w uroczej jadalni. Nasz profesjonalny szef kuchni z przyjemnością zaspokoi podniebienia wszystkich nurków wybranymi daniami kuchni zachodniej i lokalnej!:) Sun deck pozwoli zrelaksować się pomiędzy nurkowaniami, ciesząc oko przepięknym widokiem archipelagu Raja Ampat. Do miłośników fotografii przygotowana jest stacja ładowania sprzętu foto. Łódź wyposażona jest we wszystkie urządzenia GPS oraz ratunkowe.

Opis trasy safari Raja Ampat i Misool ABSOLUT

Nurkowania na Raja Ampat to wspaniałe krajobrazy pełne miękkich korali i gorgonii. Las twardych korali ciągnie się tu po morski horyzont. To niezapomniane nurkowanie wśród morskich traw, płytkiej rafy, ścian, jaskiń. Do tego ogromna ilość ryb – w najróżniejszych kształtach, rozmiarach i kolorach. Cały morski łańcuch pokarmowy znajduje tu swoją reprezentację. Od mikroskopijnego pygmy seahorses do drapieżników ze szczytu piramidy. Korale dochodzą tu prawie do powierzchni wody sprawiając, że płytkie nurkowania są szczególnie piękne dzięki równikowemu słońcu, które wydobywa niezapomniane kolory. W rejonie wysp Raja Ampat możemy spotkać 1 223 gatunków ryb, w tym 25 endemicznych gatunków ryb, 600 gatunków korali twardych (10 razy więcej niż na całych Karaibach), 75% wszystkich znanych gatunków korali, 57 gatunków Mantis Shrimp, 13 gatunków morskich ssaków, 5 gatunków zagrożonych żółwi morskich. Położony pomiędzy dwiema głównymi wyspami Raja Ampat, Waigeo (północ) i Batanta (centralna), obszar ten jest najbardziej znany z nieziemskiego zagęszczenia tropikalnych ryb. Przylądek Kri jest prawdopodobnie najbardziej znanym miejscem tego obszaru, dzięki dr. Gerardowi Allenowi, który zwrócił na niego uwagę świata, kiedy udokumentował 347 gatunków ryb podczas jednego nurkowania w tym miejscu. Cieśnina Dampier jest również miejscem, w którym często widuje się manty (!!!), zwłaszcza w stacji czyszczenia mant o nazwie Manta Sandy. Zwiedzając okolicę, zwykle zatrzymujemy się przy Piaynemo, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych widoków na Raja Ampat.

Wyspa Misool znajduje się na wschodnich rubieżach Indonezji niedaleko słynnego archipelagu Raja Ampat. Misool została odkryta dla nurków zaledwie kilkanaście lat temu, gdy pojedyncze łodzie safari zatrzymywały się tu w drodze z Raja Ampat na Komodo. Zachwytom jednak nie było końca. Badania przeprowadzone na lokalnych rafach potwierdziły, że znajduje się tu największa kondensacja koralowców na świecie. Od teraz można zobaczyć te cuda podwodnego świata na własne oczy! Misool znana jest również z oszałamiających lasów namorzyn, na których korzeniach znajdują się… miękkie koralowce! Ponadto, jest to także rewelacyjne miejsce dla fotografów podwodnych, bowiem świat makro i natężenie critters czyli mikroskopijnych stworzeń przyprawia o zawrót głowy… 

 

Cena imprezy 2.990 usd + 9.800 zł zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – Dżakarta –Warszawa (z jedną lub dwoma przesiadkami),
 • przelot wewnętrzny Dżakarta – Sorong – Dżakarta,
 • 10 dniowe / 9 noclegów safari nurkowe na pokładzie łodzi Mola Mola 1: 3 - 4 nurkowania dziennie (łącznie ok 28 nurkowań), zakwaterowanie w klimatyzowanej kabinie 2-osobowej wyżywienie 3 posiłki dziennie i przekąski, napoje: kawa, herbata, woda, krótkie wycieczki na malownicze wysepki, wzgórza, plaże… prawdopodobny snorkeling w Jeziorze Meduz!!
 • kosmetyki – szampon i żel pod prysznic,
 • butle 12l oraz balast, ABC,
 • do dyspozycji paddle board, banana boat,
 • transfery lotnisko – łódź – lotnisko,
 • opieka lokalnych przewodników nurkowych 1:4,
 • ubezpieczenie KL 100.000€ +NNW 10.000€ + BP 1000€+ 100.000€ OC + choroby przewlekłe + nurkowanie,
 • opłata za TFG i TFP.

Cena imprezy nie zawiera:

 • wstępów do parków, opłat administracyjnych i portowych: 150USD/ osoba, płatne na pokładzie łodzi,
 • opłaty paliwowej – może być wymagana dopłata przed rejsem!!
 • dopłaty za nadbagaż przy przelotach wewnętrznych (uzależnione od linii),
 • dodatkowych atrakcji na lądzie,
 • dopłaty do zakwaterowania w kabinie Sea Vew z podwójnym łóżkiem,
 • dodatkowej nocy w Sorong lub Dżakarcie jeśli będzie wymagać tego lot,
 • kosztów wypożyczenia sprzętu nurkowego,
 • napiwków dla załogi,
 • napojów alkoholowych i bezalkoholowych,
 • kosztów ubezpieczenia TU Europa rozszerzonego o choroby przewlekłe, wyższe sumy gwarancyjne lub DAN – dostępne u organizatora,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy - dostępne u organizatora,
 • wydatków własnych,
 • świadczeń nie wymienionych w cenie

Warunki rezerwacji:

 • Zaliczka I: 890 USD – płatna w dniu dokonania rezerwacji, 
 • Zaliczka II: 3.000 zł – płatna do 28.02.2023,
 • Zaliczka III: 15 % – płatna do 29.05.2023,
 • Zaliczka IV: 10 % – płatna do 31.08.2023
 • Dopłata do 100% na 90 dni przed wyjazdem .

Dodatkowe informacje:

 • Paszport ważny 6 miesięcy, licząc od daty powrotu do Polski
 • „Visa on arrival” – płatna 35USD/osoba
 • Hak rafowy
 • Ważny certyfikat nurkowy,
 • Ubezpieczenie zdrowotne do min. 100 000 USD, które obejmuje skutki zarażenia COVID-19
 • Aktualne wymogi dla podróżujących dotyczące pandemii COVID-19
 • Rekomendujemy zakup ubezpieczenia DAN
kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podobne wyjazdy