Raja Ampat 2025

Data rozpoczęcia

5 marzec 2025

Data zakończenia

18 marzec 2025

koszt:

3 850 $ + 9 890 pln
11 DNIOWE SAFARI

Raja Ampat, Wayag oraz wyspa Misool - Serce Trójkąta Koralowego – Papua Zachodnia

Główne atrakcje:

 • Największa morska bioróżnorodność – od koników morskich po drapieżniki
 • Centrum Światowego Trójkąta Koralowego – nurkowy raj na ziemi... a właściwie pod wodą ;)
 • Komfortowa i piękna łódź Mola Mola 1
 • Gigantyczne ławice tuńczyków, mant, barakud, oraz spotkanie z rekinem dywanowym
 • Od 2002 roku miejsce wpisana na Listę UNESCO
 • Trasa: Central, Misool i Wayag! 3 w 1 !
 • Oszałamiający świat makro i critters’ów – gratka dla fotografów
 • Wyspa Misool – spektakularne nurkowania na trasie naszego safari…
Raja Ampat... nurkowy Everest! Miejsce z największą bioróżnorodnością na Ziemi nieustannie zachwyca!! Archipelag Raja Ampat położony w zachodniej części indonezyjskiej Papui (Iran Jaya), składa się z czterech głównych wysp: Waigeo, Misool, Salawati, Batanta i ponad tysiąca wysepek o charakterze krasowym, które zamieszkuje około pięćdziesiąt tysięcy ludzi. W rejonie wysp Raja Ampat możemy spotkać 1 223 gatunków ryb, w tym 25 endemicznych gatunków ryb, 600 gatunków korali twardych (10 razy więcej niż na całych Karaibach), 75% wszystkich znanych gatunków korali, 57 gatunków Mantis Shrimp, 13 gatunków morskich ssaków, 5 gatunków zagrożonych żółwi morskich. Dla nas, nurków Raja Ampat to miejsce, w którym spełniają się wszelkie nurkowe marzenia. Marzenia i przepięknej wodzie, pełnej wspaniałych, kolorowych raf, ale i wielkich przedstawicieli marzeń każdego nurka: koników morskich, mant, rekinów wielorybich, rekinów młotów oraz rekinów Wobbegong... czy to wszystko pozostawia jeszcze jakieś wątpliwości, aby tu zanurkować?
 

Archipelag „Czterech Króli” ! Zanurz się w wodach okalających Misool, Salawati, Batanta!


Zobacz co widzieliśmy na safari w styczniu 2024 roku. Będziemy na tej samej łodzi również na tym safari.

Ramowy program imprezy:*

 05.03 (środa)

 • zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2-5h przed wylotem, 
 • odprawa paszportowo-bagażowa, 
 • przelot do Dżakarty.

 06.03 (czwartek)

 • lądowanie na lotnisku w Dżakarcie
 • czas wolny w stolicy Indonezji, 
 • oczekiwanie na lot wewnętrzny, 
 • odprawa paszportowo – bagażowa, 

07.03. (piątek)

 • nocny przelot do Sorong (Papua Zachodnia) – czas lotu ok. 4,5h /2h różnicy czasu.
 • lądowanie w Sorong
 • przedstawiciel łodzi będzie czekał na Państwa przy wyjściu z hali przylotów i przetransferuje Państwa na pokład łodzi, 
 • zakwaterowanie w kajutach, poznanie zasad panujących na łodzi i plan safari, lunch, czas na kawę i herbatę, kolacja, nocleg.

Ogólny plan dnia w czasie safari:

 • pobudka, o godz.06:00 lekkie śniadanie, odpraw nurkowa, 
 • 07:00 – pierwsze nurkowanie, 
 • ok godz, 08:30 śniadanie, czas wolny, 
 • 10:00 – drugie nurkowanie, 
 • powrót na lunch na godzinę 12:00, 
 • 14:00 – trzecie nurkowanie, czas na relaks i popołudniową herbatę. 
 • 17:00 – czwarte nurkowanie przy zachodzie słońca, 
 • kolacja o godzinie 19:00. 

08.03 (sobota) - Wyspa Daram (Missol) 

Przykłądowe miejsca nurkowe: Andiamo - Color vibrant - Candy store

Nurkujemy w tzw. Candy Store bo miejsce to sprawie, że czujesz się jak w sklepie ze słodyczami;) Koralowe ściany tego miejsca sprawią, że będziecie oszołomieni pięknem tego miejsca! Groupery, barrakudy cytrynowe, anthiasy, fizyliery – to wszystko w ilościach ogromnych! Powalczymy trochę z prądem, ale dla takiego widoku – warto!:)

09.03. (niedziele) - Fiabacet (Missol) 

Przykładowe miejsca do nurkowania: Nudie rock - Tank rock - Boo west

„Whale rock” jest najbardziej wysuniętym na zachód miejscem do nurkowania w łańcuchu wysp Fiabacet i jednym z najpiękniejszych systemów rafowych na Raja Ampat. Patrząc od południa, największa wyspa Fiabacet wygląda jak karykatura ogromnego wieloryba unoszącego się na powierzchni. To będzie idealna okazja do obserwacji przepięknych ławic ryb, ślimaków nagoskrzelnych i innych bezkręgowców. Wschodnia część skały Nudi która znajduje się pod wodą jest kolejnym świetnym dive spotem. Tutaj zobaczymy kolonie ślimaków Convict Blennies skupione wokół morskich wachlarzy gorgonii, podczas gdy duże żółwie zielone i szylkretowe przemierzają niebieską toń oceanu. Niezliczone gatunki miękkich koralowców i gorgonii spływają kaskadami po zboczach, a pomiędzy nimi możemy wypatrzeć prześliczne kraby dekoratorskie i duże krewetki. 

Boo Rock i Boo Point - miejsca zawdzięczają nazwę dwóm otworom wyglądającym jak oczy przez które można przepłynąć z powierzchni, pod taflę wody. Przepiękna rafa zachwyci bez reszty, wokół której pływają stada żółtych batfishów, napoleony, bump head parrot fish czy żółwi! :)

10.03. (poniedziałek) - Wayil – Love lagoon

Przykłądowe miejsca nurkowe: Four kings - Gorgonian passage - Wedding cake.

Dziki labirynt lagun wśród skalistych wysepek Wayil w Misool jest metaforą spokoju. Znane również jako wyspy Wayil Batan posiadają mnóstwo bezludnych plaż ze spektakularnymi widokami! Wyspy pochodzą z krasu oderwanego od większych, sąsiadujących wysp. Jedną z nich jest wyspa Karawapop ze słynnym Jeziorem Miłości, położona na wschód od Wayil Batan. Dodatkowego uroku dodają urocze orchidee porastające te wyspy! Co pod wodą? Gigantyczne gorgonie znane jako„Wachlarz Neptuna”.

11.03. (wtorek) - Juliet

Przykładowe miejsca nurkowe: Boo windows - Eagle nest - Magic mountain

12.03. (środa) - Balbulol: Jellyfish lake - Farondi cave 

Jest jeszcze jedno wyjątkowe miejsce w tym archipelagu. Niewiele destynacji na świecie może poszczycić się takim ewenementem jak… jezioro Meduz. Popłyniecie w kierunku maleńkiej, bezludnej wysepki, ukrytej w papuaskiej dżungli. Tutaj gęsta zasłona klifów porośniętych lasem deszczowym chroni lagunę, w której znajduje się rzadki i piękny ekosystem. Na pierwszy rzut oka wyspa wydaje się niedostępna, otoczona ostrym wapiennym krasem. Czeka Was wspinaczka do przepięknego jeziora, ukrytego w sercu lądu. Jellyfish Lake jest jednym z zaledwie trzech miejsc na naszej planecie, gdzie znajdują się meduzy pozbawione właściwości parzydełkowatych. Żyjąc w odosobnieniu od drapieżników pozbyły się właściwości ochronnych. Do najsłynniejszych przedstawicieli tych gatunków słodkowodnych meduz należą: gigantyczna złota meduza, meduza księżycowa oraz kajopeja. Podczas snorklingu można je dotykać, filmować, stawać oko w oko – są całkowicie nie groźne, a pływanie z nimi, to niezapomniane przeżycie.

13.03. (czwartek) Pianemo

Przykładowe miejsca nurkowe: Melissa garden - My reef - Keruo channel.

To kolejny dzień gdzie zobaczymy pod wodą nieskończone rafy koralowe, rozejrzymy się z szarym rekinem rafowym, oglądając przy okazji cejsowate, barrakudy i łososie hawajskie! Pomiędzy nurkowaniami, udamy się na małą, lądową przygodę, aby wspiąć się po schodach „Stairway to Heaven” na punkt widokowy aby podziwiać panoramę Pianemo! Raja Ampat znana jest jako „koralowe wyspy” a jedną z nich jest Pianemo. Wapienne wyspy znajdujące się na tym obrzasze to nic innego jak geologiczny zapis zjawisk fizycznych jakie rozpoczęły się ok 15 mln lat temu i trafią do dziś. Obecnie podziwiamy lagunę w kształcie pięcioramiennej gwiazdy, powstałej na skutek zapadnięcia się podziemnych jaskiń. Społeczności otaczające Pianemo nazywają tę wyspę „małym Wayagiem”. Dzieje się tak dlatego, że jeśli spojrzysz na ten obszar z góry, zauważysz, że ta grupa wysp przypomina miniaturową wyspę Wayag. Spacer na punk widokowy z którego będziecie mogli podziwiać lagunę z wapiennym formacjami jest obowiązkowym punktem podczas pobytu na Raja Ampat. Na nurkowaniach natomiast, będziemy szukać słynnego Walking Shark, w towarzystwie Pipefish, Decorator Crabs, Bumblebee shrimps i Wunderpus! 

14.04. (piątek) Wayag

Przykładowe miejsca nurkowe: Eagle rock - Black rock - Manta point. Baby black tip beach.

15.03. (sobota) Arborek

Przykładowe miejsca nurkowe: Mayhem - Citrus - Manta ridge - Arborek.

W boskim Arborku znajduje się miejsce zwane Manta point, w którym postaramy się pokazać Wam cudowne, ogromne manty rafowe lub oceaniczne!! Wody pełne planktonu i meduz to idealne środowisko dla tych zwierząt. Przygotujcie aparaty i GoPro!:)

16.03. (niedziela) Sawandarek

Przykładowe miejsca nurkowe: Sawandarek – Cape Kri.

Cape Kri to kolejne niezwykłe miejsce na Raja Ampat. Życie podwodne w tym regionie jest bardzo zróżnicowane. Podczas jednego nurkowania można zobaczyć setki przepięknych gatunków ryb oraz koralowców. Z tego powodu większość nurków z ochotą wraca w tę lokalizację i za każdym razem dziwi się, kiedy podwodny świat wygląda zupełnie inaczej niż za pierwszym razem. W okolicach Cape Kri trudno trafić dwa razy na te same ryby. Dlatego każdy, kto tu zanurkuje, zyskuje pewność, że jest to jedyna okazja, aby podziwiać to, co go otacza.

17.03. (poniedziałek)

 • Śniadanie
 • Wykwaterowanie z pokładu łodzi
 • Transfer na lotnisko, odprawa paszportowo – bagażowa
 • Przelot do Dżakarty, czas wolny – uzależniony godzinami przelotu
 • Odprawa paszportowo bagażowa
 • Wylot do Polski
 • Lądowanie na lotnisku w Warszawie 18.03.2025 i zakończenie imprezy.

* Dokładny program imprezy uzależniony jest od aktualnych godzin przelotów oraz warunków panujących na morzu

Opis łodzi M/Y Mola Mola 1

Łódź Mola Mola to piękny, drewniany jacht o długości 32,5 m, zbudowany w 2018 roku z drewna „iron wood”, oraz drewna tekowego. Mola Mola wyposażona jest w osiem stylowych sypialni: dwóch sypialni dwuosobowych z łóżkiem małżeńskim na górnym pokładzie z łazienką, oraz sześciu sypialni typu twin, wraz z łazienką i umywalką w każdej sypialni. Wszystkie zostały zaprojektowane w stylu indonezyjskim, są przestronne i bardzo komfortowe.

Mola Mola 1 to idealna propozycja dla miłośników safari nurkowego. Pomiędzy nurkowaniami będziemy mogli delektować się smaczną kuchnią w uroczej jadalni. Nasz profesjonalny szef kuchni z przyjemnością zaspokoi podniebienia wszystkich nurków wybranymi daniami kuchni zachodniej i lokalnej!:) Sun deck pozwoli zrelaksować się pomiędzy nurkowaniami, ciesząc oko przepięknym widokiem archipelagu Raja Ampat. Do miłośników fotografii przygotowana jest stacja ładowania sprzętu foto. Łódź wyposażona jest we wszystkie urządzenia GPS oraz ratunkowe.

Opis trasy safari Raja Ampat i Misool ABSOLUT

Nurkowania na Raja Ampat to wspaniałe krajobrazy pełne miękkich korali i gorgonii. Las twardych korali ciągnie się tu po morski horyzont. To niezapomniane nurkowanie wśród morskich traw, płytkiej rafy, ścian, jaskiń. Do tego ogromna ilość ryb – w najróżniejszych kształtach, rozmiarach i kolorach. Cały morski łańcuch pokarmowy znajduje tu swoją reprezentację. Od mikroskopijnego pygmy seahorses do drapieżników ze szczytu piramidy. Korale dochodzą tu prawie do powierzchni wody sprawiając, że płytkie nurkowania są szczególnie piękne dzięki równikowemu słońcu, które wydobywa niezapomniane kolory. W rejonie wysp Raja Ampat możemy spotkać 1 223 gatunków ryb, w tym 25 endemicznych gatunków ryb, 600 gatunków korali twardych (10 razy więcej niż na całych Karaibach), 75% wszystkich znanych gatunków korali, 57 gatunków Mantis Shrimp, 13 gatunków morskich ssaków, 5 gatunków zagrożonych żółwi morskich. Położony pomiędzy dwiema głównymi wyspami Raja Ampat, Waigeo (północ) i Batanta (centralna), obszar ten jest najbardziej znany z nieziemskiego zagęszczenia tropikalnych ryb. Przylądek Kri jest prawdopodobnie najbardziej znanym miejscem tego obszaru, dzięki dr. Gerardowi Allenowi, który zwrócił na niego uwagę świata, kiedy udokumentował 347 gatunków ryb podczas jednego nurkowania w tym miejscu. Cieśnina Dampier jest również miejscem, w którym często widuje się manty (!!!), zwłaszcza w stacji czyszczenia mant o nazwie Manta Sandy. Zwiedzając okolicę, zwykle zatrzymujemy się przy Piaynemo, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych widoków na Raja Ampat.

Wyspa Misool znajduje się na wschodnich rubieżach Indonezji niedaleko słynnego archipelagu Raja Ampat. Misool została odkryta dla nurków zaledwie kilkanaście lat temu, gdy pojedyncze łodzie safari zatrzymywały się tu w drodze z Raja Ampat na Komodo. Zachwytom jednak nie było końca. Badania przeprowadzone na lokalnych rafach potwierdziły, że znajduje się tu największa kondensacja koralowców na świecie. Od teraz można zobaczyć te cuda podwodnego świata na własne oczy! Misool znana jest również z oszałamiających lasów namorzyn, na których korzeniach znajdują się… miękkie koralowce! Ponadto, jest to także rewelacyjne miejsce dla fotografów podwodnych, bowiem świat makro i natężenie critters czyli mikroskopijnych stworzeń przyprawia o zawrót głowy… 

Wayag to dziewicze, niezmącone niszczycielskim działaniem człowieka wyspy, należące do zachodniej części archipelagu Raja Ampat, położonego w zachodniej części indonezyjskiej Papui (prowincja Iran Jaya). Ten niezwykle malowniczy zakątek słynie z rajskich atoli otoczonych lazurową wodą i soczystą zielenią oraz unikalnego życia podwodnego. Spotkasz tu majestatyczne płaszczki krążące po wyspach, a także sweetlips, barakudy, rekiny wobbegong, rekiny rafowe, tuńczyki, sardynki, papugowate, okazjonalne manty. Oszałamiające koralowce o różnych kolorach i kształtach są również częścią tej malowniczej podwodnej scenerii.

 

Cena imprezy : 3 850 $ + 9 890 pln 

 • przelot na trasie Warszawa – Dżakarta –Warszawa (z jedną lub dwoma przesiadkami);
 • przelot wewnętrzny Dżakarta – Sorong – Dżakarta;
 • 11 dniowe / 10 noclegów safari nurkowe na pokładzie łodzi Mola Mola 1: 3-4 nurkowania dziennie (ponad 30 nurkowań), zakwaterowanie w klimatyzowanej kabinie 2-osobowej wyżywienie 3 posiłki dziennie i przekąski, napoje: kawa, herbata, woda, krótkie wycieczki na malownicze wysepki, wzgórza, plaże… prawdopodobny snorkeling w Jeziorze Meduz!!
 • kosmetyki – szampon i żel pod prysznic;
 • butle 12l oraz balast, ABC;
 • do dyspozycji paddle board, banana boat;
 • transfery lotnisko – łódź – lotnisko;
 • opieka lokalnych przewodników nurkowych 1:4;
 • ubezpieczenie KL 100.000€ +NNW 10.000€ + BP 1000€+ 100.000€ OC + choroby przewlekłe + nurkowanie;
 • opłata za TFG i TFP.

Cena imprezy nie zawiera:

 • wstępów do parków, opłat administracyjnych i portowych: 150USD/osoba, płatne na pokładzie łodzi;
 • dopłaty za nadbagaż (uzależnione od linii);
 • dodatkowych atrakcji na lądzie;
 • nitroxu;
 • dodatkowej nocy w Sorong lub Dżakarcie jeśli będzie wymagać tego lot;
 • kosztów wypożyczenia sprzętu nurkowego;
 • napiwków dla załogi (100 USD/osoba);
 • napojów alkoholowych i bezalkoholowych;
 • kosztów ubezpieczenia TU Europa rozszerzonego o choroby przewlekłe, wyższe sumy gwarancyjne lub DAN – dostępne u organizatora;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy - dostępne u organizatora;
 • wydatków własnych;
 • świadczeń nie wymienionych w cenie.
Rezerwacje:
 • Zaliczka I: 1200 USD płatna w dniu rezerwacji,
 • Zaliczka II: 400 USD + 2000 PLN – płatna do 24.05.2024,
 • Zaliczka III: 700 USD + 3000 PLN – płatna do 24.07.2024,
 • Zaliczka IV: 700 USD + 2000 PLN – płatna do 24.09.2024,
 • Dopłata pozostałej kwoty do 20.12.2024.


Dodatkowe informacje:

 • Paszport ważny 6 miesięcy, licząc od daty powrotu do Polski
 • „Visa on arrival” – płatna 35USD/osoba
 • Hak rafowy
 • Ważny certyfikat nurkowy,
 • Rekomendujemy zakup ubezpieczenia DAN
maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podobne wyjazdy