Divemania Diamond Center

Maksymalnie przejrzysta woda... majestatycznie przebijające się przez lód promienie słońca i Ty spacerujący po tafli lodu, ale... od spodu! :) Zapraszamy na długo wyczekiwane nurkowanie podlodowe wraz z kursem! Gwarantujemy niezapomniane widoki oraz świetną zabawę!

Nie masz suchego skafandra? Nie szkodzi. My mamy. Osoby nie posiadające specjalizacji SSI Suchy Skafander mogą bez problemu uczestniczyć w kursie nurkowania podlodowego Ice Diving SSI. W tym celu konieczne będzie przeprowadzenie nurkowania szkoleniowego nr 1 kursu SSI Suchy Skafander na basenie.

Jeśli nie posiadasz własnego, chetnie wypożyczymy Ci suchy skafader wraz z grubym docieplaczem Jeszcze zimno? W takim możesz od nas wypożyczyc na czas kursu, ogrzewanie SANTI Heating System.

Jak wyglada kurs nurkowania podlodowego?

Szkolenie SSI Ice Diving składa się z części teoretycznej, sesji praktycznych oraz min. 3 nurkowań pod lodem. Przykładowy harmonogram szkolenia:

Pierwszy dzień szkoleniowy ma miejsce w Divemanii. Zaczynamy od zajęć teoretycznych, podczas których dowiecie się o procedurach nurkowania podlodowego, zagrożeniach oraz korzyściach z niego płynących. Poznacie sprzęt wykorzystywany do nurkowania podlodowego oraz nauczycie się jak bezpiecznie zaplanować takie nurkowanie.

Kolejnym etapem będą warsztaty sprzętowe

Ostatni i najciekawszy etap szkolenia to nurkowania pod lodem. Podczas min. 3 nurkowań szkoleniowych będziemy ćwiczyć w praktyce poznane techniki i procedury nurkowania podlodowego. Będziemy cieszyć się niesamowitym widokami podlodowego świata, a przy odrobinie szczęścia - zrobimy parę zdjęć.


Kurs SSI Ice Diving (nurkowanie podlodowe) kosztuje 750 zł.


W tej cenie otrzymujesz: 

 • podręcznik Nurkowanie Podlodowe SSI on-line;
 • omówienie zagadnień teoretycznych oraz wykonanych nurkowań; 
 • niezbędny sprzęt do nurkowania podlodowego;
 • 3 nurkowania kursowe;
 • rejestrację oraz opłatę licencyjną SSI;
 • elektroniczny certyfikat SSI.

Cena nie zawiera:

 • kosztów wyjazdu na wody otwarte
 • kosztów wypożyczenia sprzętu innego niż specjalistycznego do nurkowania podlodowego
 • wypożyczenie suchego skafandra oraz ogrzewania SANTI Heating System na czas kursu*

*ilość zestawów ograniczona

Warunki w zimie są ciężkie m.in. ze względu na temperaturę wody. Ujemna temperatura powietrza też nie jest ułatwieniem. Suchy skafander w wodzie zapewnia komfort termiczny. Dodatkowo po wyjści z nurkowania suchy skafander chroni nam przed zimnem i wiatrem na powierzchni.

Większość początkujących myśli, że suchy skafander to kolejny krok w ich rozwoju, zarezerwowany wyłącznie dla nurków z doświadczeniem. Nic bardziej mylnego. Możesz zaczac nurkować w suchym skafandrze już na kursie OWD.

Koszt kursu podlodowego w suchym skafandrze to + 490 zł do ceny kursu podlodowego, gdy kursant chce połączyć go z pełnym kursem specjalizacji nurkowania w suchym skafandrze.  W cenie kursu dodatkowe materiały szkoleniowe, egzamin i licencja uprawniająca do używania suchego skafandra do nurkowania na całym świecie.

Nitrox to powietrze wzbogacone w tlen. Powietrze atmosferyczne zawiera ok 21% tlenu, nitrox używany do nurkowania posiada go więcej - po tym kursie będziesz miał możliwość używać nitroksu nawet z 40% zawartością tlenu. A dlaczego warto?

 • Nurkowanie z użyciem nitroxu jest bezpieczniejsze.
 • W wielu miejscach na świecie (np. na części łodzi w Egipcie) nurkuje się tylko z użyciem nitroksu.
 • Użycie nitroksu zmniejsza zmęczenie po nurkowaniu.
 • Kurs jest kolejny Waszym krokiem na ścieżce nurkowej i w zdobyciu kolejnych poziomów SSI – Speciality Diver a potem Advanced Open Water Diver i Master Diver

Proponujemy Wam połącznie kursu podlodowego z kursem Nitrox. W cenie kursu dodatkowe materiały szkoleniowe, egzamin i licencja uprawniająca do używania nitroxu do nurkowania na całym świecie.  

Koszt kursu podlodowego oraz kursu nitrox to + 440 zł do ceny kursu podlodowego.

Gotowy na podwodną przygodę?