Chorwackie wakacje 2024

Data rozpoczęcia

6 lipiec 2024

Data zakończenia

13 lipiec 2024

Zapraszamy Was do rozpoczęcia wakacji AD 2024 na nurkowaniach w lazurowej wodzie Morza Śródziemnego. Tym razem wybieramy się na wyspę Murter w rejonie północnej Dalmacji.

Jest to idealna miejscówka zarówno na typowo nurkowy tydzień jak i dłuższe wakacje połączone ze zwiedzaniem. Pod wodą czekają na nas wraki, w tym unikalny na skalę światową doskonale zachowany wrak samolotu Junkers JU82 z czasów drugiej wojny światowej oraz okrętu transportowego Francesca di Rimini i kutra rybackiego Borko a także bogactwo fauny i flory w rejonie parku narodowego Kornaty, monumentalne podwodne ściany obrośnięte gąbkami i gorgoniami, kaniony i tajemnicze groty.

Dla chętnych na odkrywanie zabytków i uroków interioru w najbliższej okolicy do zdobycia są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO perełki takie jak Split, Trogir, Szybernik a także malownicze wodospady rzeki Krka czy wąwóz Paklenica.

Dużą zaletą miejsca jest lokalizacja naszej bazy nurkowej – wyspa połączona jest z lądem mostem zwodzonym co pozwala na uniknięcie kłopotliwej w sezonie turystycznym przeprawy promowej. Miasteczko rozciąga się wokół malowniczej zatoki i mimo ruchliwej mariny zachowuje nieśpieszny klimat „uzdrowiska na uboczu”. W miasteczku jest klika restauracji i typowych dla Chorwacji „konob” serwujących zarówno kuchnię europejską, włoską jak i przepyszne, świeże owoce morza. Jest też doskonała pizzera i kultowa piekarnia wypiekająca lokalny przysmak - burek z mięsem lub serem dla sympatyków wersji vege. Jest też dobrze zaopatrzony supermarket i targ z owocami i warzywami (ach te pomidory z ogródka…).

Z dwóch stron miasteczka jest plaża – jedna „dzika” kamienista, druga żwirowo-piaskowa, przygotowana również dla rodzin z dziećmi. I co najważniejsze – w każde miejsce w miasteczku dotrzemy maksymalnie w 15 minut spacerkiem.

Wszystkie nurkowania odbywają się z łodzi. Wypływamy codziennie na 2 nurkowania. Planujemy również nurkowania nocne.

W trakcie wyjazdu możliwe jest zdobycie nowych uprawnień:

Zakwaterowanie w prywatnych apartamentach 2-3-4 lub 5 osobowych. Każdy apartament wyposażony jest w kuchnię i klimatyzację oraz taras. Zakwaterowanie będzie dostosowane do Waszych preferencji - choć oczywiście im szybciej będzie zrobiona rezerwacja – tym większy będzie wybór opcji.

Wieczory zapewne będziemy spędzać wspólnie na werandach lub w bazie nurkowej przy winie, oliwkach i opowieściach wilków morskich o tym jak to dawniej bywało na morzach i oceanach… 

Cena z pakietem nurkowym: 3.699 zł
Cena dla osoby nienurkującej: 2.250 zł

Cena zawiera:

  • Pakiet 10 nurkowań;
  • Butlę 12l z powietrzem na nurkowania w pakiecie i balast;
  • Zakwaterowanie w apartamencie z klimatyzacją w pokoju 2 osobowym;
  • Opiekę polskiego instruktora Divemanii.

Cena nie zawiera:

  • Kosztów dojazdu;
  • Wyżywienia;
  • Obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (ubezpieczenie DAN w opcji na 7/14 dni lub 365 dni do nabycia w naszym centrum);
  • Wypożyczenia sprzętu nurkowego;
  • Dodatkowego nurkowania nocnego do pakietu – 40 euro;
  • Dopłat za koncesję na nurkowania na wrakach Junkers / Francesca di Rimini / Gladiator – po 20 euro / osoba / wrak.

Istnieje możliwość dojazdu naszym busem z Warszawy. Ruszamy w piątek ok. 18.00. Planowany nocleg w hotelu w okolicach Wiednia + zwiedzanie Postojnskiej jamy na Słowenii.

‼️ Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w apartamentach o możliwości wyboru decyduje kolejność rezerwacji w kwocie 1.000 zł.

Dane do płatności - Grupa Nurkowa Divemania
mBank 06 1140 2004 0000 3102 7963 0545 (w tytule prosimy podać imię i nazwisko oraz dopisek "Chorwacja").

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podobne wyjazdy